Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Pasterka w Noc Bożego Narodzienia

Dla wielu z nas było to niezapomniane przeżycie tej nocy, w której świętowaliśmy Narodzenie Zbawiciela. Cała oprawa liturgii jak i wystrój kościoła pomógł przeżyć tę wyjątkową chwilę.
Mszę św. Pasterską w intencji parafian, celebrował proboszcz parafii ks. Janusz Rumiński, a kazanie wygłosił ks. Piotr Smoliński. Celebrans na początku dokonał obrzędu wniesienia figurki Dzieciątka Jezus do szopki, zgodnie z tradycją przyjętą w tutejszej parafii.
– Dziecię przepowiedziane przed wiekami, oczekiwane przez miliony, przychodzi aby uścisnąć rękę spracowanego człowieka, aby ucałować główkę małego dziecka, aby pobłogosławić utrudzonej i umęczonej matce, aby dać promień nadziei tym, którzy dawno już ją stracili, aby dać siłę chorym i cierpiącym, przychodzi aby nas wszystkich obdarować miłością, każdego człowieka – podkreślał ks. Piotr podczas homilii.
– Jezus rodzi się tam, gdzie ludzkie możliwości już się wyczerpały, tam gdzie człowiek nie może już nic uczynić. Rodzi się nie jako król, nie jako władca, nie jako społeczny buntownik, ale rodzi się jako dziecko, mały i bezbronny. Jezus rodzi się dla nas. Nie ważne kim teraz jesteśmy, jakie są nasze myśli i poruszenia naszego serca, jaki jest stan naszej duszy, bo Jezus rodzi się dla świętych i dla grzeszników, dla biednych i dla bogatych. Rodzi się dla radosnych i złamanych na duchu, dla płaczących i dla zadowolonych – zaznaczał.
– Moi drodzy, do betlejemskiej szopy przychodzili różni ludzie. Jedni czynili to z pobożności, innych wiodła ciekawość. Przyszliśmy i my, i my również zaglądamy do betlejemskiej stajenki, patrzymy na Jezusa. Ale dziś musimy postawić sobie pytanie : czego ja szukam w betlejemskiej grocie? co mnie dziś sprowadza do naszej świątyni – pytał ks. Piotr.

Więcej zdjęć…