Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Święto Świętej Rodziny

Dziś z całym Kościołem oddajemy cześć Świętej Rodzinie. Mały Jezus, Maryja i Józef są dla nas wzorem kochającej się rodziny, w której nie ma miejsca na egoizm. Panuje w niej wzajemna miłość i pragnienie pełnienia woli Bożej we wszystkim, nawet wtedy, kiedy jest to tak trudne.
– Co jest potrzebne aby rodzina była szczęśliwa – pytał podczas kazania celebrans, ks. Piotr Smoliński. Na pewno potrzebna jest miłość, prawdomówność, konieczna jest modlitwa, potrzebna jest wiara, niezbędna jest obecność, aby zbudować szczęśliwą rodzinę. Oto najpiękniejsze kazanie jakie rodzice mogą wygłosić swoim dzieciom – zapewniał kaznodzieja.
Ks. Piotr zawracał także uwagę na to, że często zastanawiamy się czemu dzieci nie szanują swoich rodziców, czemu depczą ich autorytet. Odpowiedź jest jedna, dzieje się tak dlatego, kiedy brakuje w domu miłości, kiedy buduje się na kłamstwie, kiedy brakuje w rodzinach wiary, kiedy brakuje modlitwy rodziców, wspólnego przeżywania Eucharystii, czy nawet zwykłej obecności.
– Dziś Święta rodzina pyta nas, jakie są nasze rodziny, na czym buduję szczęście domu rodzinnego i jakie wartości rodzice przekazują swoim dzieciom – zakończył kaznodzieja.
W czasie Mszy św. miało miejsce odnowienie ślubów małżeńskich oraz udzielane zostało błogosławieństwo małżonkom i rodzinom.

Więcej zdjęć…