Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – 1 stycznia 2023

1. W sobotę 31 grudnia 2022 roku o godz. 9.34 zmarł Papież senior Benedykt XVI – Msza św. w naszej parafii o wieczny spokój Jego duszy 6 stycznia o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
2. Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2023, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku będzie pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Dobrego Nowego Roku 2023.
3. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 adoracja z prośbą o błogosławieństwo na 2023 rok.
4. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Oprócz odmówienia hymnu konieczne jest spełnienie zwykłych warunków odpustu, to znaczy musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Skorzystajmy z tego daru Kościoła.
5. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli o godz. 11.00 gromadzimy się przy Miejskim Centrum Kultury przy ul. Płockiej następnie przejdziemy w barwnym korowodzie do naszego kościoła na Mszę świętą. Proszę bardzo aby dzieci i dorośli przebrali się za postaci z Bożego Narodzenia lub założyli korony. Po Mszy świętej zapraszamy na wspólne kolędowanie i poczęstunek. Jest to pierwszy piątek stycznia.
6. W piątek młodzież z rejonowego centrum Światowych Dni Młodzieży organizuje kiermasz podczas którego zbierała będzie pieniądze na wyjazd do Lizbony.
7. W pierwszą sobotę miesiąca o 7.30 różaniec i o godz. 8.00 Msza św. Po której wyruszy pielgrzymka do Smardzewa.
8. W następną niedzielę o godz. 11.30 spotkanie klas III szkoły podstawowej
9. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał, jest do nabycia nasz kalendarz parafialny.
10. Pan Kościelny za ławkami rozprowadza kredę, kadziło i wodę święconą.
11. Porządek kolędy:
Poniedziałek 2 stycznia od godz. 15.30
ul. Podmiejska, ul. Rzemieślnicza, ul. Warszawska od końca str. nieparzysta (1 ks.),ul. Warszawska str. nieparzysta od początku (1 ks.), ul. Warszawska str. parzysta od końca stronę rynku (1 ks.)

Wtorek 3 stycznia od godz. 15.30
ul. Ogrodowa od końca (1 ks.), ul. Sportowa, a potem ul. Ogrodowa od początku (1 ks.), ul. Krasickiego (1 ks.)

Środa 4 stycznia od godz. 15.30
ul. Wolności – obie strony od ul. Płockiej (2 ks.), ul. Wolności bloki w kolejności 22 i 24 (1 ks.)

Czwartek 5 stycznia od godz. 15.30
ul. 1 Maja – obie strony (1 ks.), ul. Kolejowa od początku i po drodze ul. Składowa (1 ks.)
Od 16.00 ul. Towarowa następnie 1 Maja – koniec i ul. Kolejowa od końca (1 ks.)

Sobota 7 stycznia od godz. 9.00
Bońki (3 ks.), jeden ks. rozpocznie od końca ul. Osiedlowej, potem bloki i Wspólną w stronę Bajkowej, drugi ks. od Skrzynek w stronę ul. Bajkowej, trzeci ks. od Bród.

Poniedziałek 9 stycznia od godz. 15.30
ul. Wyszogrodzką cała od Bońk po obu stronach, po drodze ksiądz przejdzie na ul. Skarżyńską i Proletariacką (2 ks.).