Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

VII Niedziela Zwykła – 19 lutego 2023

1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin w naszej parafii.
2. W dzisiejszą niedzielę trzecią miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
3. Dziś, rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.
4. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 18.00.
5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.15 oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę o godz. 17.30.
7. W 92. rocznicę pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Faustynie zachęcamy, aby 22 lutego o godz. 19.00 zapalić w oknach swoich domów „światło miłosierdzia” i pomodlić się o pokój na świecie.
8. W piątek 24 lutego o godz. 19.00 spotkanie Rejonowego Centrum Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy.
9. Spotkania dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 4 marca o godz. 9.00 w auli parafialnej. Zapisy w kancelarii.
10. W ubiegłą niedzielę do skarbon na poszkodowanych w Syrii i Turcji zebraliśmy 5458 zł za ofiar Bóg zapłać.
11. Prosimy bardzo by na stronie internetowej parafii sprawdzić zamówione Msze się na ten rok czy zgadzają się terminy i treść.
12. W naszej parafii jest adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 7.30 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Zachęcamy do adoracji. Prosimy by zgłaszały się osoby do zakrystii, które by adorowały systematycznie o określonych godzinach. Prosimy bardzo o systematyczność by w każdej godzinie ktoś był w kościele.
13. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.