Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

I Niedziela Wielkiego Postu – 26 lutego 2023

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
2. Dziś składamy ofiary do skarbon przed kościołem na pomoc dla Ukrainy. Za ofiary Bóg zapłać.
3. Przy chrzcielnicy stoi skarbona na jałmużnę wielkopostną. Całość ofiar zostanie przeznaczone na wyjazd płońskiej młodzieży na ŚDM do Lizbony.
4. W środę, 1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główne uroczystości tego dnia odbędą się na dziedzińcu naszego kościoła o godz. 10.00. Zapraszamy.
5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  W pierwszy piątek spowiedź o godz. 7.00, 10.00, 16.00, 18.00, w pierwszą sobotę różaniec o godz. 7.30 i Msza św. o godz. 8.00, po Mszy wyruszy piesza pielgrzymka do Smardzewa.
6. W sobotę będą trwały prace w prezbiterium, zmiana oświetlenia związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia.
7. W następną niedzielę po Mszy św. o 11.30 nabożeństwo eucharystyczne.
8. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.15 oraz na nabożeństwo gorzkich żali w każdą niedzielę o godz. 17.30.
9. Spotkania dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 4 marca o godz. 9.00 w auli parafialnej. Zapisy w kancelarii.
10. W dniach 22 – 23 kwietnia parafia Radzymin organizuje dwudniową wycieczkę do Krakowa Łagiewnik Wadowic Kalwarii Zebrzydowskiej i Częstochowy. Koszt 490 zł.
11. W ubiegłą niedzielę na tacę na ogrzewanie kościoła wpłynęło 6423 zł za ofiar Bóg zapłać.
12. Prosimy bardzo by na stronie internetowej parafii sprawdzić zamówione Msze się na ten rok czy zgadzają się terminy i treść.
13. W naszej parafii jest adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz. 7.30 do 18.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Zachęcamy do adoracji. Prosimy by zgłaszały się osoby do zakrystii, które by adorowały systematycznie o określonych godzinach. Prosimy bardzo o systematyczność by w każdej godzinie ktoś był w kościele.
14. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Są już baranki Caritas na stół wielkanocny.