Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Wniebowstąpienie Pańskie – 21 maja 2023

1. Dziś dzieci klas IV o godz. 10.00 i 12.00 uroczyście odnowią przyrzeczenia chrztu świętego. Otoczmy je modlitwą, by trwały wiernie przy Jezusowej Ewangelii. Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o godz. 18.00. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza lichtarze na ołtarz.

2. Wczoraj w katedrze płockiej nasz parafianin Sebastian Szymański przyjął święcenia diakońskie. Dziś mówi pierwsze kazania jako diakon w naszej parafii. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

3. Dziś o godz.16.00 spotkanie bierzmowanych – klasy pierwsze.

4. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza głównego.

5. Dziś gościmy w parafii zespół „TaRuta” z Ukrainy z Tarnopola. Zespół wspomaga sierociniec w Tarnopolu i dzieci ze wschodu Ukrainy. Proszę byśmy zaangażowali się w pomoc dla tych dzieci: słodycze, przybory szkolne, pieluchy, chemia. Zespół ma płyty i pamiątki, które można za dobrowolną ofiarą nabyć, a za pieniądze zespół kupi potrzebne rzeczy dla dzieci z sierocińca.

6. Poświęcenia pól: środa 24 maja godz.19.00 ul. Podmiejska, piątek 26 maja godz.19.00 Dalanówek i Raźniewo.

7. W piątek 26 maja o godzinie 17.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Płońsku odbędzie się Msza św. i pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, po której złożymy urnę z prochami Dzieci w grobie-pomniku. W tym dniu otaczamy modlitwą rodziców, których Dziecko odeszło zbyt wcześnie, którego niedane było przytulić i wspólnie przejść przez życie.

8. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

9. W najbliższą niedzielę 28 maja po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na Festyn Rodzinny, który odbędzie się przy naszym kościele parafialnym. Będą różne atrakcje: występ młodzieży z Państwowej Szkoły Muzycznej w Płońsku, pokazy wozu strażackiego i rozwijanie węży, pokaz pierwszej pomocy, animacje dla dzieci, malowanie twarzy, bańki mydlane, alpaki i kuce, rodzinny grill dla parafian, popcorn dla dzieci, wata cukrowa. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej parafii przygotują słodkości. Zapraszamy do włączenie się w organizacje tego festynu.

10. Zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami oraz wszystkich chętnych parafian na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, w sobotę 27 maja. Wyjazd o godz. 8.00 W programie: Msza św., spotkanie z przewodnikiem, szukanie Pana Boga w pięknie przyrody w Leśnym Arboretum Warmii i Mazur. Zapisy w zakrystii.

11. W tym roku na Boże Ciało cztery ołtarze przygotują: pierwszy Rycerze Jana Pawła i Wojownicy Maryi, drugi: Cech Rzemiosł, trzeci Koła Żywego Różańca, czwarty mieszkańcy Dalanówka.
12. Od 1 czerwca będzie obowiązywał nowy Regulamin Cmentarza Katolickiego Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Michała Archanioła w Płońsku, który został zatwierdzony przez Parafialną Radę Gospodarczą. Regulamin jest w dodatku do dzisiejszego Michała, będzie wywieszony przy cmentarzu i podany na stronie internetowej parafii.
Od 1 czerwca pojawiać się będą żółte kartki na tych grobach gdzie nie ma dysponenta grobu. Prosimy by osoby opiekujące się grobami zgłosiły się do kancelarii parafialnej.

13. Zapraszamy mężczyzn, którzy byli ministrantami i którzy chcą być, by stworzyć grupę ministrantów dorosłych.

14. Zapraszamy osoby, które by chciały być w asyście procesyjnej do zgłaszania się do zakrystii.

15. Chcemy spisać wszystkie kapliczki i krzyże w naszej parafii dlatego prosimy zgłaszać o kapliczkach i krzyżach w parafii, gdzie są, krótką historię i zdjęcie.

16. Dzieci z I Komunii złożyły dla dzieci na misjach 2298,11zł.

17. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku zaprasza kandydatów na przesłuchanie wstępne 26 maja w piątek, godz. 13.00 – 20.00 i 27 maja w sobotę,
godz. 9.00 – 14.00.

18. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.