Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Msza prymicyjna ks. Radka Pilśnika

,,Kapłan nie żyje dla siebie, żyje dla was” – ks. Jan Maria Vianney

W niedzielę, 4 czerwca w uroczystość Trójcy Przenajświętszej swoją pierwszą Mszę św. odprawił nasz parafianin ks. Radosław Pilśnik , który w sobotę 3 czerwca przyjął z rąk ks. biskupa Szymona Stułkowskiego święcenia kapłańskie w katedrze płockiej.
Uroczystości rozpoczęły się na plebanii, gdzie prymicjant został pobłogosławiony przez tatę. Następnie przeszedł w uroczystej procesji, do kościoła. W świątyni ks. Radek został powitany przez księdza proboszcza Janusza Rumińskiego, delegację parafian i dzieci. Neoprezbiterowi podczas tej uroczystości towarzyszyli rodzina, księża, diakoni, klerycy, wykładowcy WSD, znajomi i parafianie.
Kazanie Prymicyjne wygłosił ks. Marcin Sadowski, dyrektor wydziału duszpasterskiego, profesor WSD.
– Drogi księże Radosławie rozpoczynasz trudną, trzeba to jasno powiedzieć drogę życia kapłańskiego. Napisałaś na swoim obrazku prymicyjnym ,,Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili’’. Pan Bóg ciebie wybrał, Pan Bóg cię zaprosił a ty odpowiedziałeś na to Boże zaproszenie. Przez wszystkie dotychczasowe lata poznawałeś sece Pana Boga, poznawałeś Jego miłość, Jego cierpliwość, Jego czułość. Dziś rozpoczyna się czas, kiedy Pan Bóg będzie się tobą posługiwał. I teraz to czego sam doświadczyłeś, sam otrzymałeś masz przekazywać innym. Rozpoczynasz swoją kapłańską drogę w niedzielę, w której poznajemy Boga ,,nie do pomyślenia’’ po ludzku, Boga w Trójcy jedynego. Trzy osoby zjednoczone głęboką miłością, Boga który rozlewa swoją miłość na nas, Boga który jest miłosierny i kocha wbrew wszystkiemu. Kocha, choć po ludzku byśmy powiedzieli nie warto. Kocha i co więcej podchodzi do każdego z nas z czułością. Być może to jest drogowskaz na tę drogę kapłańskiego życia. Pokazywać Boga, przede wszystkim miłość, miłosierdzie i czułość Boga – podkreślał kaznodzieja.
Na zakończenie liturgii prymicjant podziękował wszystkim zebranym za wszelką okazaną pomoc, życzliwość i modlitwy, a następnie udzielił prymicyjnego błogosławieństwa.

Pierwszą placówką, do której został powołany jako wikariusz jest parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Tłuchowie.

Księdzu Radkowi życzymy wielu łask Bożych, Mocy Ducha Świętego na nowej drodze kapłańskiej oraz otwartości do ludzi tam gdzie zostanie posłany ze swoją kapłańską misją.

Więcej zdjęć…