Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada odpust w naszej parafii. Kazanie odpustowe głosił nasz wikariusz ks. Piotr Smoliński. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławione były bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób dziękujemy Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

15 sierpnia przypada 103. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. ️Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
Główne uroczystości miejskie odbyły się w naszym kościele o godz. 10.00. Modliliśmy w intencji Ojczyzny, a także za poległych w obronie Ojczyzny.

Na Mszy św. o godz. 7.00 miało miejsce przyjęcie do grona ministrantów – Sławomira Jarosławskiego, jednego z naszych kandydatów. Taka uroczystość to zawsze wielka radość dla naszej wspólnoty, oraz oczywiście rodziny nowego ministranta. Nowemu ministrantowi oraz jego rodzinie życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa w pełnieniu tak zaszczytnej służby przy ołtarzu.