Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023

1. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu do skarbon składami ofiary na Katolickie Rada Diecezji Płockiej
2. Dziś trzecia niedziela miesiąca taca gospodarcza na rozliczenie ołtarza głównego.
3. Dziś po Mszy św. o 11.30 spotkanie rodziców i dzieci klas IV.
4. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30, dzieci będą otrzymywały karteczki uczestnictwa we Mszy św, a młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
5. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na ostatni koncert ,,Musica antica’’ w ramach tegorocznego festiwalu organowego. Tym razem wybrzmią instrumenty: harfa i organy, na których zagrają Carlos Peña Montoya (harfa) i Karol Hilla (organy).
6. Zapraszamy ministrantów, scholę, dzieci sypiące kwiatkami na spotkanie modlitewno integracyjne w poniedziałek 18 września o godz. 16.00
7. W poniedziałek 18 września o godz. 16.00 nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki zapraszamy dzieci i młodzież.
8. We wtorek 19 września o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa
9. Środę 20 września spotkanie lektorów Słowa Bożego o godz.18.45
10. Zapraszam wszystkich członków Rady Ekonomicznej na spotkanie 25 września w czwartek o godz. 19.00.
11. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę na zbiórkę godz. 10.00. Dziewczęta i chłopców, którzy śpiewają zapraszam na próbę scholi w sobotę na godz. 11.00.
12. Harcerze ZHR działający przy Naszej Parafii zapraszają chłopców od 4 klasy szkoły podstawowej do wstąpienia w swoje szeregi. Naborowa gra terenowa rozpocznie się 22 września (piątek) o godz. 18.00. Miejsce zbiórki rynek miasta – stanowisko harcerzy ZHR.
13. Trwamy w przygotowaniu do odpustu patrona naszej parafii i miasta codziennie o godz. 18.00 jest nowenna do św. Michała Archanioła. W sobotę 23 września w wigilię uroczystości zapraszamy na godz. 21.00 na ul Pułtuską na miejscu dawnego kościoła skąd wyruszymy procesyjnie z figurą św. Michała Archanioła do kościoła na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, na którym będzie nałożenie Szkaplerza Świętego Michała, osoby, które chcą przyjąć szkaplerz proszone są o zgłoszenie się do zakrystii. Proszę o przyjście Rycerzy Jana Pawła II, Męski Różaniec, Wojowników Maryi, Harcerzy. Główne uroczystości w niedzielę 24 września o godz. 11.30 uroczysta Msza św. o błogosławieństwo Boże dla władz miejskich i wszystkich mieszkańców miasta i parafii. Proszę asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, Rycerzy Jana Pawła II, Harcerzy. Po Mszy św. Poświęcenie i otwarcie Rynku Placu 15 sierpnia po rewitalizacji.
14. W następną niedzielę przy naszym kościele będzie akcja sprzedaży ciast, pieniądze z tej akcji będą przeznaczone na pomoc dla Pani Beaty Chmury naszej parafianki matki trójki dzieci chorej na nowotwór.
15. Zapraszamy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę KÓŁ Żywego Różańca do Smardzewa w sobotę 7 października, zapisy w zakrystii.
16. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński zapraszamy na spotkanie dla narzeczonych, które rozpoczną się 30 września o godz. 9.00w auli parafialnej, zapisy w kancelarii oraz michal.luczka@diecezjaplocka.pl
17. Nasza parafia włącza się w inicjatywę Koronką na ulicach Miast Świata w czwartek 28 września o godz. 15.00. Zapraszamy na wspólną koronkę przy krzyżu naprzeciw MCKu, przy kapliczce na ul. Wyszogrodzkiej, na ul. Pułtuskiej na miejscu dawnego kościoła.
18. Przypominamy, że w naszym kościele jest adoracja dzienna Najświętszego Sakramentu od 7.30 do godz. 18.00 od poniedziałku do soboty oraz o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Prosimy osoby które by chciały adorować o zgłoszenie się do zakrystii. Jeśli nie będzie osób chętnych to Pan Jezus nie będzie wystawiony.
19. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą być ministrantami by zgłaszać się do ks. Piotra.
20. Zapraszamy osoby, które chcą brać czynny udział w asyście procesyjne o zgłaszanie się do ks. Piotra.
21. Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku: w dniach 22-24 września 2023 roku prosimy nieparkowanie samochodów na ulicach: Płocką od Rynku do Banku Spółdzielczego, Zduńską, Grunwaldzka od wjazdu na Osiedle Wedlowskie do Rynku, Warszawska od Rynku do skrzyżowania z ul. Wspólną, Pułtuska, Przejazd, Plac 15 sierpnia.
22. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.