Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Nabożeństwo fatimskie – październik 2023

Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej odbyło się w piątek 13. października.
Rozpoczęło się modlitwą różańcową, którą wraz z Rycerzami św. Jana Pawła II poprowadził ks. Piotr. Następnie miała miejsce Msza św. koncelebrowana, przewodniczył jej ks. Michał.
Szóste, ostatnie objawienie, 13 października 1917, było objawieniem szczególnym. Miał wówczas miejsce zapowiadany przez Matkę Boską wcześniej cud, który oglądało blisko sto tysięcy ludzi. Był to tzw. cud słońca – w pochmurną i deszczową pogodę nagle ukazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie jak ogniste koło i zbliżać się do ziemi, rzucając promienie kolorowego światła. To niezwykłe zjawisko trwało około 10 minut. W tym krótkim czasie ziemia została całkowicie osuszona, a przemoczone ubrania wyschły.
Podczas szóstego objawienia Matka Boska podała dzieciom swój tytuł – Matka Boska Różańcowa i nakazała wybudować kaplicę. Wypowiedziała również słowa: Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy. Podczas szóstej wizji dzieci zobaczyły także św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus i Matkę Boską Karmelitańską.
Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze śpiewem „ Z dalekiej Fatimy…” i z płonącymi lampionami .
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się przebieg tegorocznych spotkań fatimskich. Zapraszamy 13 maja 2024 roku. Więcej zdjęć…