Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła – 29 października 2023 roku

1. Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego i dbają o ten dom Boży. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.
2. Dziś Marsz wszystkich świętych. Dzieci przebrane w stroje aniołów, świętych gromadzą się na Rynku obok figury św. Michała Archanioła o godz. 11.15. Następnie przejdziemy wszyscy do kościoła.
3. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
4. Dzisiaj na Mszy św. o 11.30 uroczyście poświęcimy opłatki, które Pan Organista zaniesie do naszych domów na stół wigilijny. Poświęcony w kościele parafialnym opłatek jest wyrazem jedności nie tylko naszych rodzin, ale również wyrazem jedności naszej parafii. Prosimy o życzliwe przyjęcie pana Organisty, który jest pracownikiem naszej parafii i przez cały rok wiernie nam służy. Pan Organista rozpocznie rozprowadzanie opłatków od 3 listopada (piątek) od 19.00 – Grunwaldzka 8a, 8b, 4 listopada (sobota ) od 9.00 – Bońki, od 16.30 Grunwaldzka 8c, 8d,8e, 8f.
5. We wtorek, 31 października, o godz. 18.00 Msza św. po której przejdziemy wspólnie na cmentarz parafialny odmawiając różaniec za naszych zmarłych, proszę o przyniesienie lampionów by potem postawić je na grobach zmarłych. Zapraszamy wszystkich. Nie ma różańca o 17.15.
6. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 7.00, 8.30, 10.00. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Kopernika różaniec za zmarłych o 10.30 z wypominkami, o 11.30. procesja na cmentarzu i po niej Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności. Zwracam się do wszystkich z apelem i życzliwą prośbą: JEŚLI MOŻESZ, ZABIERZ ZE SOBĄ ŚMIECI DO DOMU.
7. W środę 2 listopada wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 18.00. Na cmentarzu parafialnym przy ul. Kopernika o godz. 15.30 koronka i wypominki o 16.00 Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym Zaduszki płońskie będziemy modlić się za dusze zmarłych w ostatnim roku i wszystkich zmarłych z naszych rodzin.
8. Na cmentarzu komunalnym 1 listopada procesja i Msza święta o godz. 10.00, 2 listopada Msza św. i wypominki jednorazowe ( kaplica, cmentarz komunalny ) godz. 18.00..
9. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe za naszych zmarłych, będziemy modlić się od 1 listopada przez cały rok. Za zmarłych, za których modlimy się w wypominkach bedą Msze każdego pierwszego dnia miesiąca o godz. 18.00.
10. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Św.
11. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca nabożeństwa w tradycyjnych godzinach. W sobotę piesza pielgrzymka do Smardzewa o godz. 7.00.
12. Ministranci z naszej parafii w sobotę 4 listopada rozegrają Dekanalny Turniej w Halową Piłkę Nożną na hali SP w Siedlinie. Zbiórka o 10.30 przy kościele, skąd wyjedziemy na turniej. Dziewczęta i chłopców, którzy śpiewają zapraszam na próbę scholi w sobotę na godz. 11.00.
13. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 11.30.
14. Z ubiegłej niedzieli na cele misyjne przekażemy 3541 zł, za ofiary dziękujemy.
15. W ubiegłą niedzielę było nas w kościele 1288 osób i 586 osób przystąpiło do Komunii św. Dziękujemy harcerzom i ministrantom za liczenie.
16. Nasza parafia i Szkoła Podstawowa w Siedlinie, włączają się w misyjną akcję „Uczniowie uczniom”. Polega ona na zbiórce nowych przyborów szkolnych, które za pośrednictwem Misjonarzy Werbistów z Pieniężna, trafią do dzieci z Togo i Beninu. Okażmy swoją ofiarność i otwartość na drugiego człowieka. Potrzeby są wciąż wielkie, a nasze wsparcie pomoże młodym ludziom w ich rozwoju i edukacji. Dary, tj. długopisy, kredki, temperówki, zeszyty, bloki itp. – dla afrykańskich uczniów prosimy przekazywać w zakrystii do niedzieli 19 listopada.
17. W niedzielę, 19 listopada po każdej Mszy św. ministranci i schola planuje zorganizować konkurs z nagrodami. Każdy z nas może włączyć się w tę inicjatywę przynosząc fanty (książki, zabawki itd.). Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego wyjazdu.
18. Jest już do nabycia nasz parafialny kalendarz 2024 rok cena 10 zł, Jest też Kalendarz Rolników w cenie 36 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.