Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2023 roku

1. Dziś w pierwszą niedzielę grudnia rozpoczynamy liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.
3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca na zakończenie Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
4. Dziś będziemy zbierać do skarbon pieniądze na wybudowanie studni w Czadzie. W Czadzie ogromnym problemem jest brak dostępu do czystej wody. Ludność korzysta z ręcznie kopanych zbiorników, z których korzystają też zwierzęta – dzikie i hodowlane. Z powodu picia brunatnej, zanieczyszczonej wody wielu ludzi choruje, a nawet umiera. W takich warunkach każda kropla wody jest na wagę złota. Dlatego poświęcenie każdej kolejnej studni wybudowanej przez misjonarza oznacza w wiosce wielkie święto. Obecnie koszt budowy jednej studni w Czadzie to dokładnie 3200 euro, czyli około 15000 złotych.
5. Zapraszamy w dni powszednie w Adwencie na Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, o godz. 7.00, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Dzieci po Mszy Świętej będą otrzymywać śniadanka adwentowe. Dziękuję za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na śniadanka adwentowe, złożono 1883 zł .
6. W poniedziałek o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci
7. W następną niedzielę już po raz dwudziesty czwarty będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbon przed kościołem złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!
8. W następną niedzielę na Mszy św. o godz.11.30 spotkanie dzieci do I Komunii.
9. Proszę o zgłaszanie chorych by księża mogli pójść przed świętami.
10. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne. Przez cały rok, w każdy pierwszy dzień miesiąca o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Prosimy zamawiać Msze św. szczególnie rocznicowe na następny rok. Zachęcamy do zamawiania przez internet.
11. Kancelaria parafialna czynna: w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 17.50, w czwartek i piątek od godz. 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.50, w sobotę od godz. 8.00 do 9.00.
12. W naszej parafii jest adoracja dzienna Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.30 do 18.00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Zapraszamy.
13. Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz 2024 rok cena 10 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Są do nabycia świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece po 10 i 15 zł.
14. Pan Organista będzie roznosił opłatek w tym tygodniu:04 grudnia (poniedziałek) od 18.00 ul. Targowa, 05 grudnia (wtorek) od 18.30 ul. Rutkowskiego, 06 grudnia (środa ) od 18.30 ul. Sportowa, Kopernika, 07 grudnia (czwartek ) od 18.30 ul. Warszawska od świateł do stacji paliw, 08 grudnia (piątek) od 10.00 Pilitowo, od 13.00 Dalanówek, od 18.30 ul. Płocka od Ronda przy kinie do torów, 09 grudnia (sobota) od 9.00 Osiedle literackie: Sarbiewskiego, Moniuszki, Brzechwy, Paderewskiego, Chopina, Wyspiańskiego, Korczaka, Makuszyńskiego, Gałczyńskiego, Nałkowskiej, Kruczkowskiego, Baczyńskiego. Od 16.00 Płocka 86, 86a,b,c,d,e, 88.