Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2023 roku

1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią Bożego Narodzenia nie będzie popołudniowych Mszy Świętych.
2. Po wigilii zapraszamy na Pasterkę, pierwsza dla dzieci o 21.00 wcześniej wspólne kolędowanie o 20.30, druga o północy wcześnie wspólne kolędowanie o 23.30.
3. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego bez Mszy porannej o godz. 7.00, w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika, porządek niedzielny.
4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
5. W piątek 29 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin na Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy rodziny.
7. Zapraszamy w następną niedzielę na godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas.
8. W ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła zostało zebranych 8120 zł za ofiary Bóg zapłać.
9. Pan kościelny od dzisiejszej niedzieli będzie rozprowadzał wodę święconą, kadzidło i kredę ofiary złożone stanowią część jego uposażenia za co serdecznie dziękuje.
10. Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz 2024 rok cena 10 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Są do nabycia świecę Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, świece po 10 i 15 zł.
Zaraz po świętach od 28 grudnia rozpoczynamy wizytę kolędową w rodzinach naszej parafii. Chcemy iść do każdej rodziny z błogosławieństwem Bożym i pokojem, który przyniósł Nowonarodzony Bóg.
Z takim błogosławieństwem chcemy dotrzeć do wszystkich rodzin naszej parafii. Prosimy dzieci i młodzież o wyłożenie zeszytów i indeksów do bierzmowania. Tradycyjnie prosimy transport dla księży szczególnie na wioskach. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, ale jednocześnie prosimy dokładnie wsłuchiwać się w kolejność wizyty oraz o której godzinie kolęda się rozpoczyna. Proszę sołtysów o pomoc w zorganizowaniu i ustaleniu kolejności kolędy w swoich wioskach.
Plan kolędy jest następujący:
Czwartek 28 grudnia od godz. 9.00
– Siedlin – (3 ks.), 1 od ul. Podmiejskiej, 2 od osiedla przy szkole do spotkania, 3 cała część po prawej stronie trasy nr 7
– Pilitowo – (1 ks.)

Piątek 29 grudnia od godz. 9.00
– Skarżyn – (2 ks.), Żurawin – (1 ks.). Ślepowrony – (1 ks.).
Od godz. 16.00 – ul. Popiełuszki bloki 4, 6, 8, 10

Sobota 30 grudnia od godz. 9.00
– Strubiny (1 ks.) – od końca i przylegająca część Strachowa ( od zjazdu z drogi na Dalanówek)
–  Strachowo (1 ks.)
– Strachówko (2 ks.)

Wtorek 2 stycznia od godz. 15.30
– ul. Pułtuska str. parzysta od rynku (1 ks.)
– ul. Przejazd i Pułtuska str. nieparzysta (1 ks.)
– od godz. 17.00 – ul. Wolności 22 (1 ks.).