Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31 grudnia 2023 roku

1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin na Mszy św. o godz. 11.30.
2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 18.00. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum lauda mus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca nabożeństwa o tradycyjnych godzinach.
5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, o 11.15 gromadzi się na ul. Pułtuskiej na miejscu dawnego kościoła orszak trzech króli, którym przejdziemy na Msze św. Na godz. 11.30. Prosimy dzieci, młodzież, dorosłych o przebranie się w postacie świętych czy bożonarodzeniowych. Po Mszy św. zapraszam na coś ciepłego i wspólne kolędowanie.
6. Pielgrzymka do Matki Bożej w Smardzewie w sobotę 6 stycznia, wyjście o godz. 7. 10. spod figury Matki Bożej na Podgrodziu.
7. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
8. Organizujemy w niedzielę 14 stycznia o godz. 13.30 wyjazd do Warszawy na zwiedzanie wystawy „Kaplica Sykstyńska Dziedzictwo”, która zabierze nas w fascynującą podróż przez jeden z największych skarbów Watykanu. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
9. Pan kościelny rozprowadza wodę święconą, kadzidło i kredę ofiary złożone stanowią część jego uposażenia za co serdecznie dziękujemy.
10. Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz 2024 rok cena 10 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.

Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

Wtorek 2 stycznia od godz. 15.30
• ul. Pułtuska str. parzysta od rynku (1 ks.)
• ul. Przejazd i Pułtuska str. nieparzysta (1 ks.)
• od godz. 17.00 – ul. Wolności 22 (1 ks.)

Środa 3 stycznia od godz. 15.30
• Osiedle Toruńskie ( 3 ks.)
• 1 ks. ul. Krańcowa po obu stronach, następnie Czerwińska od Toruńskiej
• 1 ks. ul. Południowa od początku, następnie Tęczowa od Toruńskiej i ulice przyległe
• 1 ks. ul. Galileusza od początku, po drodze Astronomów i Toruńską.

Czwartek 4 stycznia od godz. 15.30
– ul. Wolności bloki 31, 33, 35 i następnie 37 ( 3 ks. )

Piątek 5 stycznia od godz. 17.00
• ul. Wolności 24 (1 ks.)

Poniedziałek 8 stycznia od godz. 15.30
• ul. Podmiejska, Rzemieślnicza, Handlowa i Warszawska od końca str. nieparzysta (1 ks.)
• ul. Warszawska str. nieparzysta od Rynku (1 ks.)
• ul. Warszawska str. parzysta od Stacji Orlen do Rynku (1 ks.).