Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 31 marca 2024

1. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych, pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych.
2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, Księżom za przewodniczenie uroczystościom i za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale, służbie liturgicznej, lektorom, kantorom oraz tym, którzy dekorowali nasz kościół. Dziękuję strażakom, harcerzom, Rycerzom Jana Pawła II, asyście procesyjnej. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi wam swoją łaską.
3. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Płocku. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
4. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy do kościoła do wspólnej modlitwy: w czwartek w intencji powołań do służby Bożej, w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu wynagrodzenia za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzający różaniec. Nabożeństwa o tradycyjnych godzinach.
5. Pielgrzymka piesza do Smardzewa w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00
6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczyna się w naszej ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. Naszym przygotowaniem do tego święta jest trwająca od Wielkiego Piątku Nowenna do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie ją odprawiamy wraz z odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia przed każdą wieczorną Mszą Świętą.
8. Prosimy by dzieci przyniosły na najbliższą niedzielę (Miłosierdzia Bożego) skarbonki Caritas – swoją wielkopostna jałmużnę i złożyły przed ołtarzem.
9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiarę jałmużny wielkopostnej do skarbony stojącej przed ołtarzem i wsparli wyjazd scholi i ministrantów. Zebrano 4 308 zł i 90 gr. Bóg zapłać.
10. Jest organizowana pielgrzymka do Niepokalanowa 27 kwietnia bliższe informacje na plakacie.
11. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
12. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.