Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

IV Niedziela Wielkanocna – 21 kwietnia 2024

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Próby: poniedziałek (22 kwietnia) godz. 18.45 – SP nr 3, SP Siedlin, SP Lisewo. Czwartek (25 kwietnia) godz. 18.45 – SP nr 1.
3. Dziś o godz. 16.00 spotkanie dla bierzmowanych – 2 rok formacji.
4. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację chóru.
5. Zapraszam do naszej parafialnej kawiarenki na dobre ciasto, kawę i herbatę po Mszy św. o godz. 10.00.
6. Próby przed uroczystością I Komunii we wtorek 23 kwietnia o godz. 19.00 grupa 1, po próbie rozmowy w kancelarii z dziećmi rodzicami SP nr 3, w środę 24 kwietnia o godz. 19.00 grupa 2, po próbie rozmowy z dziećmi i rodzicami SP nr 1 kl. 3 b
7. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Imieniny pana Kościelnego.
8. Serdecznie zapraszamy w środę, 24 kwietnia na godz. 18.45 na spotkanie rodziców, którzy chcieliby się zaangażować w działalność na rzecz wsparcia kompetencji rodzicielskich i wychowywania dzieci oraz wzmacniania więzi małżeńskich, oraz tych rodziców, którzy chcą coś zrobić dla swoich dzieci i mają inicjatywę, pomysły, są kreatywni. Jestem otwarty na wszelkie projekty.
9. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.
10. Zapraszamy w sobotę (27 kwietnia) na godz. 10.00 ministrantów na zbiórkę. Zabieramy ze sobą strój sportowy i spotykamy się przy kościele.
11. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania (klasy pierwsze – I rok formacji) na dzień skupienia organizowany przez KSM dnia 27 kwietnia. Spotykamy się o godz. 15.00 w naszej świątyni. Zakończenie – po Mszy św. o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa.
12. Powstał Komitet Społeczny Obrony Cmentarza w Płońsku. Można wesprzeć ratowanie cmentarza przed zamknięciem przez złożenie podpisu na liście Komitetu Obrony Cmentarza. Podpisy zbierane są przed kościołem.
13. Ze względu na małe zainteresowanie odwołujemy wyjazd do Warszawy 27 kwietnia. Zapraszam po zwrot pieniędzy.
14.Jest organizowana pielgrzymka do Niepokalanowa 27 kwietnia bliższe informacje na plakacie.
15. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
16. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.