Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Zesłanie Ducha Świętego – 19 maja 2024

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. 
 2. Dziś dzieci klas III o godz. 10.00 i 12.00 uroczyście przyjmą I Komunię św. Otoczmy je modlitwą, by trwały wiernie przy Jezusowej Ewangelii. Zapraszamy na Biały Tydzień codziennie o godz. 18.00. Dziękujemy rodzicom za dar ołtarza. 
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie do bierzmowania – 2 rok formacji.
 4. Dziś w trzecią  niedzielę miesiąca taca gospodarcza przeznaczona na renowację chóru. Kończy się renowacja chóru zostały jeszcze filary. Dziękuję bardzo Panu Wojciechowi Witkowskiemu z Pilitowa za rusztowania, które użyczał do chóru i wszystkich ołtarzy. 
 5. Dziś  kawiarenka jest nieczynna ze względu na Pierwszą Komunię. 
 6. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła.
 7. Spotkanie Lektorów w środę o godz. 18.45. Zapraszamy.
 8. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi.
 9. W sobotę, 25 maja o godzinie 16.30 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Płońsku odbędzie się Msza św. i pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, po której złożymy urnę z prochami Dzieci w grobie-pomniku. W tym dniu otaczamy modlitwą rodziców których Dziecko odeszło zbyt wcześnie, którego niedane było przytulić i wspólnie przejść przez życie.
 10. W przyszłą niedzielę, uroczystość Najświętszej Trójcy.
 11. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy. 
 12. Organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Loretto k. Wyszkowa. Wyjazd w sobotę 25 maja o godz. 8.00. Informacje i zapisy w zakrystii.
 13. Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na ogólnopolski odpust Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi do sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie wyjazd 26 maja. Bliższe informacje na plakacie.
 14. Trwamy  miesiącu maju, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17.45.
 15. W piątek, 24 maja kończy praktykę w naszej parafii diakon Wiktor Rękawiecki. Dziękujemy za jego obecność, posługę w naszej parafii. Ksiądz Diakon 8 czerwca w Płockiej katedrze otrzyma święcenia kapłańskie. Życzymy mu błogosławieństwa Bożego. 
 16. Prosimy umawiać poświęcenia  pól i Msze św. w intencji mieszkańców wiosek.
 17. Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Płońsku zaprasza kandydatów na przesłuchanie wstępne które odbędzie się w dniach 24 – 25 maja 2024 roku. Więcej informacji w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły.
 18. Odwołujemy pielgrzymkę na Litwę, która miała się odbyć od 31 maja do 2 czerwca z racji niewystarczającej liczby zgłoszonych osób. 
 19. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.