Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2024 roku

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…
2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Ojca. Na Mszach św. modlimy się o błogosławieństwo Boże dla żyjących ojców, a dla zmarłych o wieczną nagrodę.
3. Dziś po każdej Mszy św. schola i ministranci organizują kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży wesprze letni wyjazd tych grup parafialnych.
4. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.
5. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00 w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej. Tego dnia ks. Piotr ma imieniny otoczmy go modlitwą.
6. W sobotę, 29 czerwca o godz. 18.00 Msza św. i modlitwy przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła.
7. W sobotę, 29 czerwca o godz. 18.00 w naszej parafii odprawi Mszę św. prymicyjną ks. Wiktor Rękawiecki.
8. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej po Mszy św. o godz. 10.00. Dziś kawiarenkę obsługują Lektorzy Słowa Bożego.
9. Jeśli są osoby chętne, które by w przyszłą niedzielę poprowadziły kawiarenkę to proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
10. Kancelaria parafialna w wakacje czynna poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 16.00-17.45 i sobota 8.00-9.00. W sprawach pogrzebu po każdej Mszy Świętej.
11. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 24 czerwca i 3 września 2024 r. o godz. 10.00 odbędą się egzaminy wstępne dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku. Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 600274484).
12. Zapraszamy na 43. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę, która wyruszy pod hasłem: „Jestem w Kościele”. Pielgrzymka wyruszy z Katedry Płockiej, 6 sierpnia 2024 r. po Mszy Świętej. Zapraszamy do zapisywania się na pielgrzymkę pieszą i duchową.
13. W ostatnią niedzielę na renowację chóru na tacę złożono 7214 zł za ofiary Bóg zapałać.
14. Przypominamy, ze wyjazd dzieci ze scholi i ministrantów w Góry Świętokrzyskie jest 24 czerwca. Zbiórka o godz. 7.50 przy kościele.
15. Zakończyliśmy rok formacji kandydatów do bierzmowania. Prosimy do następnej niedzieli o złożenie u kapłanów uzupełnionych indeksów. Jest to warunek konieczny do kontynuacji w dalszym przygotowaniu.
16. Informujemy, ze w wakacje są jeszcze wolne terminy Mszy św. Chętnych zapraszamy.
17. Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka odbędzie się od 15 do 18 lipca do godz. 16.00. Miejsce `zbiórki za garażami na terenie parafii. Zgromadzonymi w ten sposób środkami finansowymi wesprzemy placówkę misyjną prowadzoną przez ks. Marka Brulińskiego w Brazylii.
18. Parafia nasza złożyła zapytanie ofertowe na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Rewitalizacja Kościoła pw. Michała Archanioła wraz z Klasztorem Karmelitów w Płońsku” w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
19. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.