Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Narodowe Święto Niepodległości 2022

Płońskie obchody 104. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się w naszym kościele uroczystą Mszą św. w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe, kombatanci, władze samorządowe, parlamentarzyści, przedstawiciele szkół, instytucji, harcerze.
Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. dr Wojciech Kućko, dyrektor wydziału ds. rodzin Kurii Diecezjalnej w Płocku, wykładowca w Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.
W Słowie skierowanym do wiernych ks. dr Wojciech Kućko podkreślał, że miłość Ojczyzny to najpierw pamięć, pamięć o tych wszystkich, którym tak wiele zawdzięczamy. Wiele pokoleń pracowało, poświęcało się, tworzyło kulturę narodową, tworzyło ojczyste dzieje, abyśmy mogli podjąć to całe dziedzictwo i budować jeszcze lepszą przyszłość. Dlatego winniśmy im pamięć.
– Dzisiejsza uroczystość to jest moi drodzy taki zasiew, jaki czynimy dla ludzi młodych, żeby oni widzieli, dostrzegali i żeby byli przekonani, że to co robimy dla naszej Ojczyzny, to jest właśnie takie sianie pamięci, dobra, sprawiedliwości. To jest praca, którą my wykonujemy nie tylko dla siebie, ale także dla innych pokoleń. (…) Musimy przywracać, krzewić sprawiedliwą pamięć o przeszłości aby utrwalać to co sprawiedliwe i słuszne. Modlimy się dzisiaj, żeby w nas, w naszym sercu było to przekonanie do sprawiedliwej pamięci, żebyśmy się nie wstydzili i nie zmarnowali tego ogromnego dziedzictwa – mówił kaznodzieja.
Dalsza część uroczystości miała miejsce przy pomniku Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego.