Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 20 listopada 2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Ogarnijmy ludzi młodych serdeczną modlitwą, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
2. Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
3. Dziś o godz. 11.30 spotkanie dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
4. Dziś o godz. 16.00 spotkanie młodzieży klas II przygotowującej się do bierzmowania.
5. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza głównego.
6. Zapraszamy w czwartek na godz. 18.45 na Rekolekcje Seminarium Odnowy Wiary.
7. W czwartek 24 listopada od godziny 20.15 do północy zapraszamy na nocną adorację. Od 21.00 do 22.00 będzie towarzyszyć nam oprawa muzyczna pomagająca wejść w rozważania Męki Pańskiej. Opiekunami czuwania są Wojownicy Maryi Płońsk. Zapraszamy wszystkich do udziału i do przebywania w obecności Chrystusa Eucharystycznego.
8. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
9. Do skarbony przy chrzcielnicy zbierane są ofiary na akcję „Polak z sercem”, która ma na celu wsparcie Polaków mieszkających na Kresach, którzy przez sytuację polityczno-gospodarczą żyją w warunkach ubóstwa. Zbiórka organizowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
10. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne. Przez cały rok, w każdy pierwszy dzień miesiąca o godz. 18.00, będzie odprawiana Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Prosimy zamawiać Msze św. szczególnie rocznicowe na następny rok.
11. Biskup Płocki Szymon Stułkowski dokonał zmiany personalnej w naszej parafii z dniem 15 listopada zwolnił ks. Mariusza Raczkowskiego z urzędu wikariusza naszej parafii, a powołał na ten urząd z dniem 1 grudnia ks. Piotra Smolińskiego.
12. Od 1 listopada funkcję Kościelnego w naszej parafii pełni p. Wojciech Paruszewski.
13. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Jest już nasz kalendarz parafialny w cenie 10 zł. Jest Kalendarz Rolników cena 32 zł
14. Pan organista roznosi opłatek w tym tygodniu w następującym porządku: 21 listopada (poniedziałek) od 10.00 Strachowo, od 19.00 Grunwaldzka 3,5,7,9,11, 22 listopada (wtorek) od 19.00 ul. Popiełuszki i Armii Krajowej (domki jednorodzinne), 24 listopada (czwartek) od 19.00 ul. Krasickiego, 25 listopada (piątek) od 10.00 Strachówko, od 19.00 ul. Wyszogrodzka do ronda, 26 listopada (sobota) od 9.00 Osiedle literackie: ul. Sarbiewskiego, Moniuszki, Brzechwy, Paderewskiego, Chopina, Wyspiańskiego, Korczaka, Makuszyńskiego, Gałczyńskiego, Nałkowskiej Kruczkowskiego, Baczyńskiego, od 16.00 Grunwaldzka (strona nieparzysta od nr 13 do mostu), ul. Skarżyńska.