Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Rekolekcje adwentowe 2022

Dobiegły końca trzydniowe rekolekcje adwentowe głoszone przez ks. kan. Pawła Rokickiego z Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.
Czcigodny Ojcze Rekolekcjonisto,
w imieniu całej wspólnoty parafialnej dziękujemy za trud poprowadzenia rekolekcji adwentowych, za piękne nauki inspirowane treścią Ewangelii.
Był to dla nas czas szczególnego zamyślenia, czas zatrzymania się, odłożenia na chwilę myśli i działań, które często przytłaczają nas swym ciężarem. To czas zasłuchania się, aby na nowo odnaleźć siebie, drugiego człowieka i Boga.
Dziękujemy za to, że uświadomiłeś nam jak ważne jest, aby iść za Chrystusem i nie wyprzedzać go o krok. Bo człowiek, który ufa Bogu – żyje naprawdę. Bo tylko za dotykiem modlitwy – wszystko co niemożliwe staje się możliwym. Tylko w ciszy modlitwy możemy usłyszeć samego siebie.
Przede wszystkim, jak podkreślałeś wiele razy, mamy żyć Ewangelią i karmić się Słowem Bożym.
– Jeśli zaczytasz się, zamodlisz, zaczniesz medytować to odkryjesz jeszcze większą łaskę, odkryjesz jeszcze więcej treści dla siebie. To Słowo będzie w Tobie żyć, będzie dla Ciebie światłem, mocą i siłą – to przesłanie, które usłyszeliśmy, nadal wybrzmiewa w naszej pamięci.
Ufamy, że ziarno Słowa wrzucone w glebę naszych serc w czasie tych rekolekcji, wyda dobre owoce w całym naszym życiu.
Życzymy Ci księże Pawle obfitości Darów Ducha Świętego, aby Bóg zawsze kierował Cię do serc, które tak bardzo czekają na Ewangelię.
Niech Boże Dziecię błogosławi Twojemu posługiwaniu.
Szczęść Boże!

Więcej zdjęć…