Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 9 kwietnia 2023

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzmy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
2. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego, Księżom za przewodniczenie uroczystościom i za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale, służbie liturgicznej, lektorom, kantorom oraz tym, którzy dekorowali nasz kościół. Dziękuję strażakom, harcerzom za czuwanie, Rycerzom Jana Pawła II, asyście procesyjnej, dzieciom sypiącym kwiatkami. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Zmartwychwstały Chrystus wynagrodzi wam swoją łaską.
3. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na WSD w Płocku. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
4. W środę, 12 kwietnia o godz. 10.00 Msza św. w intencji zamordowanych w Katyniu i poległych w katastrofie smoleńskiej oraz w intencji Ojczyzny. Zapraszamy.
5. W czwartek, 13 kwietnia próby liturgiczne przed I Komunią, grupa I o godz. 16.00, grupa II o godz. 19.00
6. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. 8. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.
8. Prosimy by dzieci przyniosły na najbliższą niedzielę (Miłosierdzia Bożego) skarbonki Caritas – swoją wielkopostna jałmużnę i złożyły przed ołtarzem.
9. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie młodzieży do bierzmowania.
10. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.