Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Msza św. prymicyjna ks. Piotra Stanna

,,Dusza moja odpoczywa tylko w Bogu, od Niego przychodzi moje zbawienie. On jedynie opoką i zbawieniem moim, twierdzą moją, więc się nie zachwieję” (Ps 62,2-3)

W niedzielę, 11 czerwca swoją pierwszą Mszę św. odprawił w naszej parafii ks. Piotr Stann, który w sobotę 3 czerwca przyjął z rąk ks. biskupa Szymona Stułkowskiego święcenia kapłańskie w katedrze płockiej.
Ksiądz Piotr pochodzi z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Ealing, Londyn.
Uroczystości rozpoczęły się na plebanii, gdzie prymicjant został pobłogosławiony przez mamę. Następnie przeszedł w uroczystej procesji do kościoła. W świątyni ks. Piotr został powitany przez księdza proboszcza Janusza Rumińskiego, delegację parafian i dzieci. Neoprezbiterowi podczas tej uroczystości towarzyszyli rodzina, księża, diakoni, klerycy, wykładowcy WSD, znajomi i parafianie.
Kazanie Prymicyjne wygłosił ks. kan. dr Jarosław Kwiatkowski, profesor WSD.
– W młodym człowieku rozkwitła miłość niezwykła, miłość, która powiedziała Bogu do końca ,,tak’’, kiedy ten zapukał i zapytał jak kiedyś Mateusza ,,Czy chcesz iść za mną?’’. Jesteśmy tutaj, bo pragniemy spotkać Boga również w znaku tego człowieka i dotknąć i doświadczyć miłości Boga, również w znaku jego dobroci, jego delikatności, jego czułości miłosiernej poprzez tego człowieka, który jest tutaj teraz przed nami – podkreślał.
– Księże Piotrze, w tym dniu szczególnym, w tej szczególnej Eucharystii przychodzi do nas Słowo, przez które Pan Bóg jeszcze raz chce dotknąć naszych serc, chce jeszcze raz powiedzieć ci ,,Kocham cię’’ i chce jeszcze raz poprosić cię, ,,Uwierz mi, zaufaj mi’’ i chce jeszcze raz powiedzieć ,,Chodź za mną’’ – podkreślał ks. Jarosław.
– (…) Kochaj, uwierz, idź i stań się Słowem Boga – zakończył kaznodzieja.
Na zakończenie liturgii prymicjant podziękował wszystkim zebranym za wszelką okazaną pomoc, życzliwość i modlitwy, a następnie udzielił prymicyjnego błogosławieństwa.

Pierwszą placówką, do której został powołany ks. Piotr jako wikariusz jest parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Dobrzyniu nad Wisłą.
Księdzu Piotrowi życzymy wielu łask Bożych, Mocy Ducha Świętego na nowej drodze kapłańskiej oraz otwartości do ludzi tam gdzie zostanie posłany ze swoją kapłańską misją. Więcej zdjęć…