Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Przygotowanie do I Komunii Świętej – zgłoszenie dziecka

Szanowni Państwo!
Formacja religijna waszego dziecka rozpoczęła się domu. Z chwilą chrztu św. weszliście na drogę wychowania w wierze. Teraz przyszedł czas na kolejny bardzo ważny etap – przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. Pragnę w tym Państwu pomóc. Proponuję konkretne działania rozpisane na najbliższe miesiące:
1. Zapraszam na niedzielną Msze św. o godz. 11:30. Otrzymywać będziecie specjalne materiały do pracy w rodzinie. Należy je wykonywać i zbierać do teczki, która otrzymacie w późniejszym czasie.
2. Spotkania formacyjne odbywać się będą co miesiąc (w drugą niedzielę). Przebiegać będą w następujący sposób: po Mszy św. rodzice pozostają w kościele na katechezie prowadzonej przez kapłana, w tym czasie dzieci maja spotkanie z jedną z grup duszpasterskich adresowanych do najmłodszych.
3. Za chwilę otrzymacie Państwo deklarację przygotowania dziecka do uroczystości w naszej parafii. Do formularza należy dołączyć: akt chrztu (jeśli dziecko było ochrzczone w innej parafii); pisemną zgodę Proboszcza (jeśli mieszkacie poza naszą parafią). Komplet wypełnionych dokumentów należy złożyć osobiście w kancelarii parafialnej wg porządku:
13 września w godz. 19:00-20:00 Szkoła Podstawowa nr 3
14 września w godz. 19:00-20:00 Szkoła Podstawowa nr 1
19 września w godz. 19:00-20:00 szkoły w Siedlinie, Lisewie i inne
22 września w godz. 19:00-20:00 dodatkowy termin
4. Za miesiąc dostaniecie pierwszą pamiątkę – różaniec. Już dziś serdecznie zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku o godz. 16:30
5. Pozostałe pamiątki(książeczka do nabożeństwa i obrazek) rozdane będą w białym tygodniu.
Mam nadzieję, że razem przygotujemy dzieci do pięknej uroczystości. Liczę na zaangażowanie dla dobra waszych dzieci. Zwieńczeniem całej pracy będzie Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 19 maja 2024 r. o godz. 10:00 (Szkoła Podstawowa nr 3, Siedlin, Lisewo i inni) i o godz. 12:00 (Szkoła Podstawowa nr 1).

ks. Michał

Zgłoszenie dziecka – do pobrania