Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

III Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2024 roku

1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy ustanowioną przed pięciu laty Niedzielę Słowa Bożego. Jest to może inspiracja do częstszego sięgania po słowo Boże zawarte na kartach Pisma Świętego i prześwietlania przezeń swojego życia.
2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a jutro dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
3. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
4. W następną niedzielę 28 stycznia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – I Rok Formacji – w niedziele 4 lutego 2024 roku po Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy, aby kandydaci uczestniczyli we Mszy św., przynieśli indeksy i zaległe dokumenty (zgodę z Parafii zamieszkania, świadectwo chrztu, podpis katechety informujący, że kandydat uczęszcza na lekcje religii).
6. Zakończyliśmy akcję Kolędników Misyjnych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Siedlinie z całego serca dziękują za życzliwe przyjęcie grupy kolędniczej w odwiedzanych miejscach: urzędach, u księży z naszej Parafii, w szkole, ulicy gen. Maczka oraz części Bogusławic. Za wszelkie dobro, którego doświadczyli i którego doświadczą kolumbijskie dzieci – Bóg zapłać! Na potrzeby naszych dalekich sióstr i braci z Kolumbii zebrano łącznie 2 440 zł. Serdecznie dziękujemy każdemu ofiarodawcy.
7. Pan kościelny rozprowadza wodę święconą, kadzidło i kredę.
8. Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz 2024 rok cena 10 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.

Porządek kolędy na najbliższy tydzień:

Poniedziałek 22 stycznia od godz. 15.30
• ul. Mickiewicza (1 ks.)
• ul. Konopnickiej (1 ks.)

Wtorek 23 stycznia od godz. 15.30
• ul. Żeromskiego i Prusa (1 ks.)
• ul. Broniewskiego (1 ks.)

Środa 24 stycznia od godz. 15.30
• ul. Targowa od początku (2 ks.)

Czwartek 25 stycznia od godz. 15.30
• Osiedle Generalskie ( 3 ks.)
• (1 ks.) Pileckiego od początku następnie Andersa
• (1 ks.) Fieldorfa od końca następnie Sikorskiego od końca
• (1 ks.) ul. Wojska Polskiego następnie ul. Kościuszki od końca

Piątek 26 stycznia od godz. 15.30
• ul. Grunwaldzka str. nieparzysta od rzeki (1 ks.)
• ul. Grunwaldzka str. parzysta od rzeki (1 ks.)
• Plac 15 Sierpnia następnie ul. Grunwaldzka str. nieparzysta od początku.

Sobota 27 stycznia od godz. 9.00
• Raźniewo (1 ks.)
• (1 ks.) ul. Grunwaldzka 32A następnie 36 i następnie Grunwaldzka 8C
• (1 ks.) ul. Grunwaldzka 28A następnie 34A i następnie Grunwaldzka 8D

Poniedziałek 29 stycznia od godz. 15.30
• Osiedle literackie (3 ks.)
• (1 ks.) ul. Moniuszki, Brzechwy, ks. Sarbiewskiego, Chopina, Paderewskiego
• (1 ks.) ul. Wyspiańskiego, Korczaka, Makuszyńskiego
• (1 ks.) ul. Gałczyńskiego, Nałkowskiej, Baczyńskiego, Grzebskiego, ks. Sarbiewskiego.