Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 roku

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
2. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwały do środy. Prowadzi je ks. Tomasz Bartczak doktorant Katolickiej Nauki Społecznej na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Zapraszam wszystkich parafian do uczestniczenia w rekolekcjach. Proszę wszystkie wspólnoty o modlitwę w intencji rekolekcji.
3. Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś o godz. 17.30.
4. Prosimy o zgłaszanie chorych do których pójdziemy z sakramentem pokuty i namaszczenia chorych.
5. Dziś o godz. 11.30 Msza św. z okazji Powstania Kościuszkowskiego. Modlimy się za wszystkich chłopów walczących za Ojczyznę.
6. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej dziś o godz. 12.50 z przystanku na ul. Wolności przy szkole podstawowej.
7. Dziś o godz. 16.00 spotkanie przygotowujące do bierzmowania rok I i II.
8. Dziś ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
9. Dziś po każdej Mszy św. schola sprzedaje własnoręcznie zrobione palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie wyjazdu parafialnej scholi i ministrantów.
10. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę św. i nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
11. W czwartek, 21 marca Burmistrza Miasta Płońska, Pana Andrzeja Pietrasika, wraz z Fundacją Mamy i Taty, zapraszają na konferencję profilaktyczną, poruszającą istotne problemy dotyczące zdrowia, rodziny i profilaktyki uzależnień, zachęcenie do udziału rodziców, pedagogów i wszystkich, którzy pracują z dziećmi i rodzinami. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
12. W piątek 22 marca o godz. 18.00 Msza św., a po niej Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Trasa Drogi Krzyżowej: Płocka – Plac 15 sierpnia – Pułtuska- Przejazd przy blokach tzw. wedelkach – gen. J. Grobickiego – Grunwaldzka – Plac 15 sierpnia – Płocka. Zapraszamy wszystkich parafian, wszystkie wspólnoty, strażaków, wszystkie stany naszej parafii o włączenie się w to piękne nabożeństwo.
13. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą św. o godz. 11.30 procesja z palmami.
14. Zrobione palmy na konkurs rodzinny „Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” przynosimy do kościoła w sobotę do godz. 18.00 do palmy dołączamy metryczkę kto wykonał. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową o godz. 11.30.
15. Trwamy w modlitwie nowennowej „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W naszym koście nowenna o godz. 18.00. Tekst nowenny jest na parafialnym Facebooku i stronie parafialnej.
16. Przed ołtarzem stoi skarbona na wielkopostną jałmużnę. W tym roku naszymi ofiarami chciejmy współfinansować letni wyjazd scholi i ministrantów.
17. Dziękujmy serdecznie wszystkim Paniom, które w piątek sprzątały kościół.
18. Na Facebooku i stronie internetowej są zdjęcia jak powstała studnia w Czadzie św. Michała Archanioła ufundowana przez naszą parafię. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy. W intencji darczyńców zostanie odprawiona Msza św. 29 września o godz. 11.30.
19. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
20. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał. Są baranki Caritas na stół wielkanocny po 8 zł.