Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Msza święta prymicyjna ks. Bartosza Rogowicza

W niedzielę, 19 czerwca odbyła się w naszym kościele Msza święta prymicyjna, którą odprawił neoprezbiter Ks. Bartosz Rogowicz, w podziękowaniu za pełnioną u nas półroczną praktykę klerycką.
– Głos powołania usłyszałem dość wcześnie, bo już w II klasie szkoły podstawowej – mówi podczas kazania ks. Bartek.
– Pomoc w rozeznawaniu powołania zawdzięczam moim rodzicom, bo to oni zawsze mnie w tym wspierali, nigdy nie usłyszałem słów: „Nie idź do seminarium”. W przekazywaniu wiary ważną rolę odegrali także moi dziadkowie, którzy na drodze do Boga wraz z rodzicami pomagali mi stawiać pierwsze kroki – dodawał.
Delegacje Parafian złożyły na ręce Księdza Bartka kwiaty i życzenia.
Po zakończeniu Eucharystii można było otrzymać specjalne Błogosławieństwo z nałożeniem rąk, które może udzielać neoprezbiter.

U progu Twej kapłańskiej drogi, życzymy Ci Księże Prymicjancie przede wszystkim świętości. W tym trudnym czasie dla kościoła katolickiego, w którym wiele osób przeżywa kryzys swojej wiary, potrzeba nam wiernym świętych kapłanów, dla których Pan Bóg w życiu będzie zawsze na pierwszym miejscu. Dbaj o swoją świętość, bo z niej wypływa cała siła do pracy duszpasterskiej, do pracy z drugim człowiekiem, by pokazywać mu drogę, kształtować jego świadomość religijną oraz doprowadzić do celu życia jakim jest zbawienie. Niech Twoje życie będzie cudownym darem Bożym dla całego kościoła. Więcej zdjęć…

Ks. Bartosz Rogowicz – pochodzi z parafii pw. św. Stanisława BM w Bieżuniu.
Motto z obrazka prymicyjnego: „Synu, jeżeli masz zamiar służyć Panu, przygotuj swą duszę na doświadczenia! Przylgnij do Niego, a nie odstępuj” (Syr 2,1.3).
Patron: błogosławieni męczennicy z Pariacoto, św. Charbel, św. Franciszek.
Temat pracy magisterskiej: „Epitafia i inskrypcje w katedrze płockiej”; napisana pod kierunkiem ks. prof. Leszka Misiarczyka.
Będzie wikariuszem w parafii pw. św. Józefa w Pułtusku (od 24 sierpnia).