Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XX Niedziela Zwykła – 14 sierpnia 2022 roku

  1. Dziś po Msza św. zbieramy do skarbon ofiary na utrzymanie WSD w Płocku. Za ofiary i wsparcie Bóg zapłać.
  2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia na każdej Mszy św. błogosławione będą bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Odpust w naszej parafii. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia w porządku niedzielnym, po Mszy św. o 11.30 procesja eucharystyczna proszę asystę i dzieci sypiące kwiatkami.
  3. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Zapraszamy władze samorządowe, poczty sztandarowe, przedstawicieli grup naszego miasta i powiatu na uroczystą Mszę św. w int. Ojczyzny na godz. 10.00.
  4. Zakończenie żniw to czas dziękczynienia Bogu za dary ziemi. Tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej, połączone z Dożynkami Samorządowymi Gminy Somianka, odbędą się 21 sierpnia 2022 r. w Popowie Kościelnym w dekanacie serockim. Centralnym wydarzeniem święta dziękczynienia za zbiory będzie Msza św. sprawowana o godz. 11.00 przez Księdza Biskupa Seniora Piotra. Serdecznie zapraszam Drogich Rolników i Osoby pracujące na rzecz rolnictwa, a także wszystkich, którzy są wdzięczni za trud i owoce pracy rolników, do udziału w uroczystościach dożynkowych.
  5. W piątek 19 sierpnia o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa w intencji rodzin naszej parafii.
  6. W następną niedzielę trzecią miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na renowację ołtarza głównego. 
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy 27 sierpnia, więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  8. Przypominamy, że w naszej parafii istnie Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zachęcamy do zapisywania się na adorację, adoracja w naszej świątyni od poniedziałku do soboty od 7.30 do 18.00. Zapraszamy aby wstępować do naszego kościoła i w ciszy trwać przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 15.00 od poniedziałku do soboty Koronka do Miłosierdzia Bożego – zapraszamy. 
  9. Kancelaria parafialna w wakacje czynna poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek 16.00-17.45 i sobota 8.00-9.00. W sprawach pogrzebu po każdej Mszy Świętej.
  10. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.