Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Renowacja Misji Świętych – dzień 1

MÓJ CZAS DLA PANA BOGA I Z RODZINY

Rozpoczęliśmy w naszej parafii Renowacje Misji Świętych, które będą trwały do środy, 29 marca.
Prowadzi je ks. Andrzej Surdykowski z Centrum Ewangelizacji DŁ Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej.
– Na początku naszych Renowacji Misji Świętych chcę postawić wam pytanie, czy choć odrobinę mam więcej czasu dla Jezusa po tych Misjach Świętych, które odbyły się w ubiegłym roku, czy mam więcej czasu dla rodziny, więcej czasu poświęcam na modlitwę, adorację, Eucharystię. Czym wypełniam moje życie? – pytał ksiądz Andrzej.
– Każdy otrzymał wielki dar do Pana Boga – życie. Jak wygląda nasze życie, zależy tylko od tego czym je wypełniamy.
Wielu ludzi nie ma czasu dla Boga, nie ma też miejsca na miłość, modlitwę, gdyż nasze pudełko życia wypełnione jest różnymi rzeczami, gadżetami, używkami, elektroniką, żeby jeszcze więcej posiadać, mieć. Dlatego musimy wyjmować z tego pudełka życia to, co może zabierać nam to, co jest najważniejsze – zaznaczał.
Swoim świadectwem czym wypełniają swoje życie, jak znajdują czas dla rodziny podzielili się małżonkowie Iza i Bartek z Białegostoku. Więcej zdjęć…

N͢a͢u͢k͢a͢ ͢s͢t͢a͢n͢o͢w͢a͢ ͢d͢l͢a͢ ͢m͢a͢ł͢ż͢o͢n͢k͢ó͢w͢
– Miłość, która jest fundamentem małżeństwa i rodziny, trzeba ciągle i nieustannie pielęgnować, szanować i rozwijać. To tak jak każdy kwiat nie pielęgnowany, nie podlewany wodą, odżywkami – obumiera. Od nas samych zależy, jakie zbudujemy relacje w małżeństwie i rodzinie, jakie będą uczucia i jaka będzie panowała atmosfera rodzinna – mówił ksiądz misjonarz.
O swoich relacjach w rodzinie, miłości i uczuciu, która jest podstawą mocnego i trwałego fundamentu małżeństwa, tak na całe życie na dobre i na złe mówili małżonkowie Iza i Bartek z Białegostoku. Więcej zdjęć…