Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Renowacja Misji Świętych – dzień 2

Czas przebaczenia – MSZA ŚW.
S̲ł̲o̲w̲o̲ ̲w̲y̲p̲o̲w̲i̲e̲d̲z̲i̲a̲n̲e̲ ̲p̲r̲z̲e̲z̲ ̲n̲a̲s̲z̲e̲g̲o̲ ̲P̲a̲n̲a̲ ̲n̲a̲ ̲K̲r̲z̲y̲ż̲u̲ ̲b̲r̲z̲m̲i̲a̲ł̲o̲:̲ ̲„̲P̲r̲z̲e̲b̲a̲c̲z̲”̲.̲ ̲P̲r̲z̲e̲b̲a̲c̲z̲ ̲s̲w̲o̲i̲m̲ ̲P̲i̲ł̲a̲t̲o̲m̲,̲ ̲k̲t̲ó̲r̲z̲y̲ ̲s̲ą̲ ̲z̲b̲y̲t̲ ̲s̲ł̲a̲b̲i̲,̲ ̲b̲y̲ ̲s̲t̲a̲n̲ą̲ć̲ ̲w̲ ̲o̲b̲r̲o̲n̲i̲e̲ ̲t̲w̲o̲j̲e̲j̲ ̲s̲p̲r̲a̲w̲i̲e̲d̲l̲i̲w̲o̲ś̲c̲i̲;̲ ̲p̲r̲z̲e̲b̲a̲c̲z̲ ̲s̲w̲o̲i̲m̲ ̲H̲e̲r̲o̲d̲o̲m̲,̲ ̲k̲t̲ó̲r̲z̲y̲ ̲s̲ą̲ ̲z̲b̲y̲t̲ ̲z̲m̲y̲s̲ł̲o̲w̲i̲,̲ ̲b̲y̲ ̲p̲o̲j̲ą̲ć̲ ̲t̲w̲o̲j̲ą̲ ̲d̲u̲c̲h̲o̲w̲o̲ś̲ć̲;̲ ̲p̲r̲z̲e̲b̲a̲c̲z̲ ̲s̲w̲o̲i̲m̲ ̲J̲u̲d̲a̲s̲z̲o̲m̲,̲ ̲k̲t̲ó̲r̲z̲y̲ ̲s̲ą̲d̲z̲ą̲,̲ ̲ż̲e̲ ̲w̲a̲r̲t̲o̲ś̲ć̲ ̲m̲i̲e̲r̲z̲y̲ ̲s̲i̲ę̲ ̲s̲r̲e̲b̲r̲e̲m̲.̲ ̲„̲O̲j̲c̲z̲e̲,̲ ̲p̲r̲z̲e̲b̲a̲c̲z̲ ̲i̲m̲,̲ ̲b̲o̲ ̲n̲i̲e̲ ̲w̲i̲e̲d̲z̲ą̲,̲ ̲c̲o̲ ̲c̲z̲y̲n̲i̲ą̲”̲ ̲(̲Ł̲k̲ ̲2̲3̲,̲ ̲3̲4̲)̲.̲ Więcej zdjęć…

NAUKA REKOLEKCYJNA
Tematem rozważań drugiego dnia był czas przebaczenia.
Podczas nauki rekolekcyjnej ks. Andrzej zachęcał do podjęcia wysiłku przebaczenia, o którym mówi nasz Zbawiciel odpowiadając na pytanie Piotra: „Panie czy mam przebaczyć aż 7 razy?”.
– Przebaczenie nie jest tym samym co zapomnienie. Do przebaczenia potrzebne jest tylko jedno serce i korzystanie z łaski Bożej, która nas do tego przebaczenia uzdalnia. Jeżeli potrafię pozytywnie myśleć, modlić się i nie żywić żalu do osoby która nas skrzywdziła, to jest to „objaw” rzeczywistego przebaczenia – zaznaczał.
Świadectwem swojego życia podzielił się Dariusz Stemplewski z Zielonej Góry, były reprezentant Polski w piłce nożnej.
Mężczyzna mówił o dorastaniu w rodzinie, w której trzeba było ukrywać emocje, o chęci zabłyśnięcia wśród kolegów i koleżanek z klasy. Opowiadał o sportowej pasji, która doprowadziła go do powołania do reprezentacji Polski w piłce nożnej. O tym, że już nie musiał ubiegać się o uwagę innych, lecz teraz to on wybierał, z kim będzie się kolegował, a z kim nie. Mówił o imprezach i alkoholu, o spadku formy, która zaowocowała brakiem kolejnego powołania czy wyrzuceniem z klubu. Do upadku sportowej kariery doszły problemy w szkole, pracy, później długi.
Pan Darek opowiedział o związku małżeńskim z kochającą kobietą, która przyprowadziła go do Boga.
Dziś Eucharystyczny Jezus nie jest już dla niego – jak wcześniej myślał – „opłatkiem”, ale żywym Bogiem. Wsłuchanie się w głos Pana przyniosło realne zmiany w życiu jego rodziny.
– Bóg okazuje się większym marzycielem niż my sami – opowiadał mężczyzna, który z żoną prowadzi dziś markę odzieżową Guadesign. Więcej zdjęć…

NAUKA STANOWA DLA MĘŻCZYZN
– Różne nasze zranienia są jak kamień, jeżeli wkładamy je do naszego życia to jest nam ciężko. Dlatego potrzebujemy przebaczenia, czasami warto powiedzieć przepraszam, żeby tych zranień nie nosić, nie być obciążonym. Musimy też pozwolić, aby Pan Bóg leczył te zranienia. Przebaczenie jest bardzo ważne, dlatego też w modlitwie ,,Ojcze Nasz” mówi się o przebaczeniu ,,odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom’’, odpuść mi moje winy jako i ja przebaczam. Przebaczenie to jest decyzja, że nie szukam zemsty, ale szukam przebaczenia – podkreślał ks. rekolekcjonista.
Swoim świadectwem przebaczenia ojcu podzielił się Dariusz Stemplewski z Zielonej Góry, który również opowiedział o swojej drodze na dno i odnalezieniu go tam przez Pana Boga. Więcej zdjęć…