Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXII Niedziela Zwykła – 3 września 2023

1. Witamy pośród nas studenta V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku Piotra Jurczyńskiego, który w naszej parafii będzie odbywał miesięczną praktykę katechetyczno – duszpasterską.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja po Mszy Świętej o godz. 11.30, proszę asystę i dzieci sypiące kwiatkami.
3. Zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00 na pierwszy z trzech koncertów pn. ,, Muzyczna opowieść’’, inaugurujący 10. Międzynarodowy Festiwal Organowy św. Michała Archanioła w Płońsku. Mistrzowskie wykonania przedstawią: Bolesław Siarkiewicz – skrzypce i Krzysztof Fryska – organy. Prowadzenie koncertu- ks. Marcin Sadowski.
4. Trwa nowenna o godz. 18.00 przed beatyfikacją rodziny Ulmów.
5. W poniedziałek, 4 września o godz.8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, zapraszamy dzieci i młodzież.
6. Spowiedź dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00.
7. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30, dzieci będą otrzymywały karteczki uczestnictwa we Mszy św., a młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
8. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej we wtorek 5 września o godz. 18.45.
10. W najbliższą środę 6 września o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku zostanie odprawiona Msza św. w intencji nauczycieli z Płońska i okolic. Po Mszy św. spotkanie w ramach duszpasterstwa nauczycieli i wychowawców.
11. Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 9 września o godz. 5.30 sprzed kościoła.
12. Zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 30 lat na Młodzieżową Pieszą Płońską Pielgrzymkę z Płońska do Czerwińska nad Wisłą, która odbędzie się 9 września. W czasie drogi towarzyszyć nam będzie młodzież z Fundacji im. Heleny Kmieć, którzy przybliżą pielgrzymom postać Heleny Kmieć – kandydatki na ołtarze. Więcej informacji pod kodem QR znajdującym się na plakacie lub stronie pielgrzymki na facebooku, którą znajdziemy pod nazwą: Młodzi w drodze.
13. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych, zapraszamy dzieci.
14. W następną niedzielę zapraszamy dzieci klas III z rodzicami na pierwsze spotkanie przygotowujące do I Komunii, obecność obowiązkowa.
15. W następną niedzielę nasza parafia i Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie organizuje akcję „Płońsk Czyta Prymasa” w godz. 12.30 – 15.45 i 19.00 – 21.00 czytane będą „Zapiski więzienne” kard. Stefana Wyszyńskiego, na zakończenie o 21.00 Apel Jasnogórski. Osoby chętne do czytania prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
16. Od 09 do 16 września przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. W następną niedzielę na wszystkich Mszach św. będziemy gościć przedstawicielkę Fundacji, która opowie świadectwo i przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu będzie można nabyć publikacje o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku.
17. 16 września w sobotę zapraszamy dzieci i młodzież na doroczną pielgrzymkę do Rostkowa-Przasnysza – miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką. Dzieci wyjeżdżają o godz. 8.00, a młodzież o 14.00. Zapisy u księży i katechetów.
18. Zakończyły się prace renowacji ołtarza głównego, we wtorek odbiór konserwatorski i rozliczenie środków. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu, mamy nadzieję, że w tym miesiącu zostaną zakończone.
19. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacje wyjazdu scholi i ministrantów. Dziękujemy Państwu Marcie i Kacprowi Czerniawskim oraz Państwu Agnieszce i Adamowi Balcerzak za opiekę nad dziećmi oraz czuwanie nad całością wyjazdu. Na ręce Pana Burmistrza Andrzeja Pietrasika dziękujemy Urzędowi Miasta Płońsk za dofinansowanie wyjazdu kwota 5 tys. zł. Dziękujemy Pani Krystynie Marszał – Jankowskiej za pomoc merytoryczną i organizacyjną. Dziękujemy Firmie Pana Jacka Antoszkiewicza za udostępnienie autokaru na czas wyjazdu.
20. Od poniedziałku kancelaria parafialna czynna poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 9.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.45 i sobota od 8.00 do 9.00.
21. Przypominamy, że w naszym kościele jest adoracja dzienna od 7.30 do godz. 18.00 od poniedziałku do soboty oraz o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego.
22. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.