Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXIII Niedziela Zwykła – 10 września 2023

1. Dziś o godz. 11.30 rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii Świętej. Zapraszamy rodziców z dziećmi klas 3.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie przyborów szkolnych uczniom klas pierwszych, zapraszamy dzieci.
3. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30, dzieci będą otrzymywały karteczki uczestnictwa we Mszy św., a młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
4. Dziś po Mszy św. O godz. 16.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez KSM w intencjach złożonych na ołtarzu św. Stanisława Kostki.
5. Dziś nasza parafia i Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie organizuje akcję „Płońsk Czyta Prymasa” w godz. 12.30 – 15.45 i 19.00 – 21.00 czytane będą „Zapiski więzienne” kard. Stefana Wyszyńskiego, na zakończenie o 21.00 Apel Jasnogórski. Osoby chętne do czytania prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
6. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego św. Michała Archanioła zapraszamy dziś po Mszy św. o godz. 16.00 na drugi koncert organowy ,, Pełnia brzmienia – polska muzyka chóralna’’. Przed płońską publicznością wystąpi Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses pod dyrekcją Anny Bramskiej.
7. Od 09 do 16 września przy naszej Parafii będzie można obejrzeć wystawę plenerową, która opowiada o życiu i działalności Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej która została zamordowana w Boliwii. Dziś na wszystkich Mszach Św. gościmy przedstawicielkę Fundacji ,która powie świadectwo i przybliży nam postać tej wyjątkowej misjonarki. Po Mszach świętych na przygotowanym kiermaszu jest możliwość nabyć publikacje o śp. Helenie oraz liczne pamiątki z misji, które stanowią cegiełkę na program stypendialny dla najbardziej potrzebujących dzieci w Boliwii, Zambii i Meksyku.
8. W środę 13 września nabożeństwo fatimskie o 19.30 różaniec o 20.00 Msza św. I procesja fatimska.
9. Od piątku 15 września o godz. 18.00 rozpoczynamy nowennę do św. Michała Archanioła, która nas przygotuje do odpustu parafialnego 24 września.
10. W sobotę 16 września zapraszamy dzieci i młodzież na doroczną pielgrzymkę do Rostkowa-Przasnysza – miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką. Dzieci wyjeżdżają o godz. 8.00, a młodzież o 14.00. Zapisy u księży i katechetów.
11. W następną niedzielę trzecią miesiąca taca gospodarcza na rozliczenie ołtarza głównego.
12. Zakończyły się prace renowacji ołtarza głównego, we wtorek odbył się odbiór konserwatorski i trzeba będzie rozliczyć środki. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu, mam nadzieję, że w tym miesiącu zostaną zakończone.
13. Zapraszam wszystkich członków Rady Ekonomicznej na spotkanie 21 września w czwartek o godz. 19.00.
14. Przypominamy, że w naszym kościele jest adoracja dzienna Najświętszego Sakramentu od 7.30 do godz. 18.00 od poniedziałku do soboty oraz o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Prosimy osoby które by chciały adorować o zgłoszenie się do zakrystii. Jeśli nie będzie osób chętnych to Pan Jezus nie będzie wystawiony.
15. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą być ministrantami by zgłaszać się do ks. Piotra.
16. Zapraszamy osoby, które chcą brać czynny udział w asyście procesyjne o zgłaszanie się do ks. Piotra.
17. Komunikat Urzędu Miejskiego w Płońsku: w dniach 22-24 września 2023 roku prosimy nieparkowanie samochodów na ulicach: Płocką od Rynku do Banku Spółdzielczego, Zduńską, Grunwaldzka od wjazdu na Osiedle Wedlowskie do Rynku, Warszawska od Rynku do skrzyżowania z ul. Wspólną, Pułtuska, Przejazd, Plac 15 Sierpnia.
18. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.