Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

XXV Niedziela Zwykła – Uroczystość św. Michała Archanioła. Odpust Parafialny

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy odpust ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej parafii i miasta Płońska. Przewodniczy tym uroczystością i kazania głosi Ksiądz dr Piotr Grzywaczewski Kanclerz Kurii Płockiej. Uroczysta Msza św. o błogosławieństwo Boże dla Władz Miejskich i wszystkich Mieszkańców Miasta i Parafii o godz. 11.30. Proszę asystę procesyjną, dzieci sypiące kwiatkami, Rycerzy Jana Pawła II, Harcerzy. Po Mszy św. poświęcenie i otwarcie Rynku po rewitalizacji i dalsza część imprez związanych z Patronem Miasta.
2. Dziś przy naszym kościele kiermasz ciast, z którego pieniądze będą przeznaczone na pomoc dla Pani Beaty Chmury naszej parafianki matki trójki dzieci chorej na nowotwór.
3. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci na Mszę św. na godz. 11.30, dzieci będą otrzymywały karteczki uczestnictwa we Mszy św., a młodzież zapraszamy na godz. 16.00.
4. Zapraszam wszystkich członków Rady Ekonomicznej na spotkanie 25 września w poniedziałek o godz. 19.00.
5. Nasza parafia włącza się w inicjatywę Koronka na ulicach Miast Świata w czwartek 28 września o godz. 15.00. Zapraszamy na wspólną koronkę przy krzyżu naprzeciw MCKu, przy kapliczce na ul. Wyszogrodzkiej, na ul. Pułtuskiej na miejscu dawnego kościoła, do Siedlina przy szkole na skrzyżowaniu ul. św. Jana Pawła II i Wincentego Witosa.
6. W piątek 29 września święto patronalne Ks. Michała, pamiętajmy o Księdzu Michale w modlitwie.
7. W piątek 29 września Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła
8. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30, dorośli od poniedziałku do piątku o 17.15, w soboty o 7.30, w niedzielę o 17.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
9. Piesza Pielgrzymka do Matki Bożej w Smardzewie odbędzie się 7 października o godz. 6.45 spod figury Matki Bożej na Podgrodziu Góra Kabana o 11.00 Msza św. w Smardzewie.
10. Zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów w sobotę na zbiórkę godz. 10.00. Dziewczęta i chłopców, którzy śpiewają zapraszam na próbę scholi w sobotę na godz. 11.00.
11. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński zapraszamy na spotkanie dla narzeczonych, które rozpoczną się 30 września o godz. 9.00w auli parafialnej, zapisy w kancelarii oraz michal.luczka@diecezjaplocka.pl
12. Spotkanie dla 2 roku przygotowań do bierzmowania w niedzielę 1 października o godz.16.00. Obecność obowiązkowa
13. Zapraszamy na VIII Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Smardzewa w sobotę 7 października, zapisy w zakrystii.
14. W ubiegła niedzielę na tacę przeznaczoną na renowację ołtarza głównego złożono 7847 zł a na Katolickie Radio Diecezji Płockiej do skarbon 423 zł Za ofiary Bóg zapłać.
15. Przypominamy, że w naszym kościele jest adoracja dzienna Najświętszego Sakramentu od 7.30 do godz. 18.00 od poniedziałku do soboty oraz o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Prosimy osoby które by chciały adorować o zgłoszenie się do zakrystii. Jeśli nie będzie osób chętnych to Pan Jezus nie będzie wystawiony.
16. Zapraszamy mężczyzn, którzy chcą być ministrantami by zgłaszać się do ks. Piotra.
17. Zapraszamy osoby, które chcą brać czynny udział w asyście procesyjne o zgłaszanie się do ks. Piotra.
18. Jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 36 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.