Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2024 roku

1. Witamy pośród nas studenta VI roku Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku dk. Wiktora Rękawieckiego, który w naszej parafii będzie odbywał praktykę katechetyczno – duszpasterską.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu
3. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w czasie parafialnych rekolekcji wielkopostnych.
4. Dzisiaj w niedzielę o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i dzieci przed Pierwszą Komunia Święta.
5. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 16.00, 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas.
6. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
8. W najbliższy piątek o godz. 17.15 rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich Parafian. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu o godz. 17.30 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.
9. Przed ołtarzem stoi skarbona na wielkopostną jałmużnę. W tym roku naszymi ofiarami chciejmy współfinansować letni wyjazd scholii i ministrantów.
10. Zapraszamy na zbiórkę ministrantów w sobotę 17 lutego o godz. 10.00. Tego również dnia na godz. 11.00 zapraszamy na próbę scholii. Zachęcamy do zapisywania się nowych członków do tych grup parafialnych.
11. W następną niedzielę o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania – 2 rok.
12. W następną niedzielę trzecią miesiąca ofiary złożone na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
13. W niedzielę 25 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się krótkie spotkanie asysty procesyjnej. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych: dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy wszystkie osoby chętne, które chciałyby się zaangażować obstawę asysty procesyjnej.
14. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych. Nauki rozpoczną się w sobotę 2 marca o godz. 9.00 w auli parafialnej. Zapisy w kancelarii.
15. Zapraszamy na pielgrzymkę w niedzielę 17 marca. W programie: Misterium Męki Pańskiej w Seminarium Pallotynów w Ołtarzewie oraz nawiedzenie Sanktuarium w Niepokalanowie. Informacje i zapisy w zakrystii.
16. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
17. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.