Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 roku

1. Dziś w niedzielę o godz. 16.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania – 2 rok.
2. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dzieci i ich rodziców do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu.
3. Dziś w trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
4. Dziś po każdej Mszy św. ministranci sprzedają świece – paschaliki w cenie 8 zł. Można u nich nabyć także ręcznie malowane obrazy na drewnie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na dofinansowanie letniego wyjazdu ministrantów i scholi.
5. W poniedziałek, 19 lutego o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.
6. W czwartek, 22 lutego, mija 93. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego Siostrze Faustynie w Płocku. Zachęcamy tego dnia o godz. 19.00 zapalmy światło miłosierdzia i pomódlmy się o pokój na świecie.
7. W sobotę, 24 lutego zbiorki ministrantów 10.00 i scholi 11.00.
8. W następną niedzielę, 25 lutego po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się krótkie spotkanie asysty procesyjnej. Zapraszamy wszystkich zaangażowanych: dzieci, młodzież i dorosłych. Zapraszamy wszystkie osoby chętne, które chciałyby się zaangażować obstawę asysty procesyjnej.
9. Przyszła niedziela, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, wrzucając datki do skarbon.
10. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 17.15 oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.30.
11. Przed ołtarzem stoi skarbona na wielkopostną jałmużnę. W tym roku naszymi ofiarami chciejmy współfinansować letni wyjazd scholi i ministrantów.
12. W parafii naszej istnieją koła różańcowe rodziców za dzieci. Pragniemy powiększyć grono modlących się rodziców i założyć kolejne róże. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie informacyjne 5 marca po Mszy o godz. 18.00.
13. Osoby zamierzające zawrzeć związek małżeński zapraszamy na Spotkania dla narzeczonych. Nauki rozpoczną się w sobotę 2 marca o godz. 9.00 w auli parafialnej. Zapisy w kancelarii.
14. W naszej diecezji od 24 lutego do 2 marca 2024 roku odbędzie się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Miejscem stacyjnym dla naszej parafii jest Czerwińsk nad Wisła, Uroczysta Msza św. w Czerwińsku odbędzie się 1 marca o godz. 18.00 na którą zapraszamy.
15. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
16. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.