Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

V Niedziela Wielkanocna – 28 kwietnia 2024

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży – bo przecież coraz cieplejsze dni, a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.
2. Zapraszam do naszej parafialnej kawiarenki na dobre ciasto, kawę i herbatę po Mszy św. o godz. 10.00.
3. W poniedziałek, 29 kwietnia Msza św. I nabożeństwo do św. Michała Archanioła, proszę składać intencje do skrzynki.
4. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.
5. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Flagi Narodowej i Dzień Polonii. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
6. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to pierwszy piątek miesiąca.
7. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Odprawiając nabożeństwo majowe, powierzymy w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.
8. Piesza pielgrzymka do Smardzewa w sobotę po Mszy św. o godz. 7.00.
9. Następna niedziela to pierwsza niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30 procesja eucharystyczna proszę asystę i dziewczynki sypiące kwiatkami.
10. Prosimy umawiać poświęcenia pól i Msze św. w intencji mieszkańców wiosek.
11. Przypominamy, że w naszym kościele jest całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.30 do 18.00. Zapraszamy do adoracji.
12. W ubiegłą niedzielę na renowację chóru złożono na tacę 8323 zł za ofiary Bóg zapłać.
13. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
14. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.