Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Ostatnie nabożeństwo fatimskie – październik 2022

Ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą Matki Bożej odbyło się w czwartek 13. października.
Rozpoczęło się modlitwą różańcową, następnie miała miejsce Msza św. Nabożeństwo fatimskie nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie. Jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.
Szóste, ostatnie objawienie, 13 października 1917, było objawieniem szczególnym. Miał wówczas miejsce zapowiadany przez Matkę Boską wcześniej cud, który oglądało blisko sto tysięcy ludzi. Był to tzw. cud słońca – w pochmurną i deszczową pogodę nagle ukazało się słońce, które zaczęło wirować po niebie jak ogniste koło i zbliżać się do ziemi, rzucając promienie kolorowego światła. To niezwykłe zjawisko trwało około 10 minut. W tym krótkim czasie ziemia została całkowicie osuszona, a przemoczone ubrania wyschły.
Podczas szóstego objawienia Matka Boska podała dzieciom swój tytuł – Matka Boska Różańcowa i nakazała wybudować kaplicę. Wypowiedziała również słowa: Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy. Podczas szóstej wizji dzieci zobaczyły także św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus i Matkę Boską Karmelitańską.
Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, ze śpiewem „ Z dalekiej Fatimy…” i z płonącymi lampionami .
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się przebieg tegorocznych spotkań fatimskich. Zapraszamy 13 maja 2023 roku. Więcej zdjęć…