Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Renowacja Misji Świętych – dzień 3

CZAS Z DUCHEM ŚWIĘTYM – MSZA ŚWIĘTA
– Powinniśmy w naszym życiu często wołać: niech zstąpi Duch Święty na mnie. Z Duchem Świętym możemy więcej w życiu dobrego zrobić. Pomaga odkrywać prawdę o Bogu, o nas samych. Przemienia naszą wiarę w żywą relację z Bogiem. Bądźmy otwarci i wołajmy Ducha Świętego w naszym życiu codziennym, w modlitwie osobistej, swoimi słowami. Więcej zdjęć…

NAUKA STANOWA DLA KOBIET
– Musimy dbać o swoje sprawy duchowe, nie tylko dbam o swój wygląd o swoje piękno, ale nie zaniedbuję również swojego wnętrza. Piękno zewnętrzne umacnia nasze piękno wewnętrzne. Zachęcam, abyście dbały o to piękno wewnętrzne, którego może nie widać, ale które jest bardzo ważne – mówił podczas nauki stanowej dla kobiet ks. misjonarz.
Gościem dzisiejszego dnia Renowacji Misji Świętych była Iwona Iwona Pietrala, która dla wszystkich kobiet wykonała piosenkę ,,Jesteś piękna’’.
– Tę piosenkę miałam bardzo długo na sercu. Kiedyś powiedziałam Bogu, że bardzo chciałabym, aby kobiety wiedziały, że jest w nich piękno i że są Jego córkami. Nie musiałam na utwór czekać długo. Słowa i melodia przyszły same – mówiła Iwona.
Piękno kobiety to odkrywanie w sobie daru Boga – podkreślała.
– Myślę, że ten utwór dotyka naprawdę wielu płaszczyzn, bo dzięki niemu możemy poczuć się piękne, ale także nasza tożsamość bycia Jego córkami jest w tym utworze umacniana. Z tą świadomością nie musimy się porównywać do nikogo innego, ponieważ każda z nas jest niepowtarzalna i wyjątkowa w swojej roli” – wyjaśniała Iwona Pietrala.
– Myślę, że dbanie o nasze piękno duchowe wiąże się z naszą relacją z Bogiem – Tym, który jest źródłem piękna. Im więcej przebywam z Nim, tym potrafię bardziej kochać, jestem bardziej radosna, znam swoją wartość – odpowiadała piosenkarka.
I dodawała:
Sama polecam najbardziej przeglądanie się z rana i na wieczór w Słowie Bożym i odkrywanie myśli, które Bóg ma względem nas. To naprawdę działa i stajemy się wtedy coraz piękniejsi Jego pięknem. Więcej zdjęć…

NAUKA REKOLEKCYJNA
– Potrzebujemy Ducha Świętego. Chciałbym w dniu dzisiejszym zachęcić was do modlitwy do Ducha Świętego. Duch Święty przychodzi do tych, którzy wierzą, którzy pragną – zaznaczał ks. Andrzej.
Iwona Pietrala chrześcijańska wokalistka podzieliła się swoim świadectwem nawrócenia i spotkania Jezusa. Emigracja i przyjemności tego świata w pewnym momencie przestały dawać jej satysfakcję. Tego dnia zawołała z serca do Boga a On w trzy dni odpowiedział. Iwona odpowiedziała na to wezwanie w najlepszy możliwy sposób – wykorzystując dar, zaczęła tworzyć piosenki, które przybliżają do Bożej miłości. Więcej zdjęć…

MODLITWA DO DUCHA ŚWIĘTEGO
Sᴡᴏᴊᴇɢᴏ ᴅᴜᴄʜᴀ ᴡʏʟᴇᴊ ɴᴀ ɴᴀs Pᴀɴɪᴇ ᴅᴢɪś … więcej zdjęć…