Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Narodzenie Pańskie – 25 grudnia 2023 roku

1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu i niech te słowa oraz radość nam towarzyszą w świętowaniu pamiątki narodzin naszego Pana. Zachęceni tymi słowami, dzielmy się prawdą, że narodził się nam Zbawiciel, Mesjasz, Pan. Dzielmy się tą wielką radością ze wszystkimi, których dziś spotkamy, życząc sobie wzajemnie, by Nowonarodzony nasz Pan i Odkupiciel opromieniał każdy dzień swoją obecnością, by nas umacniał i wspierał, by nam błogosławił i hojnie udzielał swojej łaski oraz wszelkiego dobra. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.
2. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku zrobili dekorację świąteczną w kościele i wokół kościoła. Bóg zapłać za waszą pracę i zaangażowanie.
3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, Msze według niedzielnego porządku. Przeżyjmy ten dzisiejszy uroczysty dzień radośnie, w gronie rodziny, śpiewając wspólnie kolędy.
4. Jutro drugi dzień świąt – święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte również tak jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku.
5. W piątek 29 grudnia o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo rodzin na Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy rodziny. Zapraszamy na godz. 18.00 na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas.
7. Już nie długo Uroczystość Trzech Króli. Prosimy bardzo o przygotowanie strojów na orszak aby dzieci i dorośli przebrali się za postaci z Bożego Narodzenia lub założyli korony. Po Mszy świętej o godz. 11.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie i poczęstunek
8. Pan kościelny rozprowadza wodę święconą, kadzidło i kredę ofiary złożone stanowią część jego uposażenia za co serdecznie dziękuje.
9. Jest do nabycia nasz parafialny kalendarz 2024 rok cena 10 zł, tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.

Od 28 grudnia rozpoczynamy wizytę kolędową w rodzinach naszej parafii. Chcemy iść do każdej rodziny z błogosławieństwem Bożem i pokojem, który przyniósł Nowonarodzony Bóg. Z takim błogosławieństwem chcemy dotrzeć do wszystkich rodzin naszej parafii. Prosimy dzieci i młodzież o wyłożenie zeszytów i indeksów do bierzmowania. Tradycyjnie prosimy transport dla księży szczególnie na wioskach. Program kolędy jest wywieszony w gablocie parafialnej, ale jednocześnie prosimy dokładnie wsłuchiwać się w kolejność wizyty oraz o której godzinie kolęda się rozpoczyna. Proszę sołtysów o pomoc w zorganizowaniu i ustaleniu kolejności kolędy w swoich wioskach. Plan kolędy jest następujący:

Czwartek 28 grudnia od godz. 9.00
– Siedlin – (3 ks.), 1 od ul. Podmiejskiej, 2 od osiedla przy szkole do spotkania, 3 cała część po prawej stronie trasy nr 7
– Pilitowo – (1 ks.)

Piątek 29 grudnia od godz. 9.00
– Skarżyn – (2 ks.), Żurawin – (1 ks.).  Od godz. 10.30 Ślepowrony – (1 ks.).
Od godz. 16.00 – ul. Popiełuszki bloki 4, 6, 8, 10

Sobota 30 grudnia od godz. 10.30
– Strubiny (1 ks.) – od końca i przylegająca część Strachowa ( od zjazdu z drogi na Dalanówek)
– Od godz. 9.00 Strachowo (1 ks.),  Strachówko (2 ks.)

Wtorek 2 stycznia od godz. 15.30
– ul. Pułtuska str. parzysta od rynku (1 ks.)
– ul. Przejazd i Pułtuska str. nieparzysta (1 ks.)
– od godz. 17.00 – ul. Wolności 22 (1 ks.).