Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

Praktyka duszpasterska dk Wiktora Rękawickiego

W niedzielę, 11 lutego 2024 swoją kilkumiesięczną praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpoczął dk. Wiktor Rękawiecki, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Spotkamy Go w kościele i w szkole. Tak mówi o sobie:
– Pochodzę z parafii św. Wojciecha w Solcu w dekanacie gostynińskim. Od dziecka byłem blisko kościoła. Zaraz po Pierwszej Komunii Świętej zostałem ministrantem i jestem nim cały czas. Oczywiście miałem także swoje zainteresowania. Przez dziesięć lat tańczyłem w zespole ludowym „Dziecięcym Zespole Pieśni i Tańca Solec”, z którym zwiedziłem kilka miast w Polsce i za granicą. Od dwunastu lat jestem związany z Ochotniczą Strażą Pożarną. Początkowo należałem do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a po osiągnięciu pełnoletności i ukończeniu kursu brałem udział w działaniach ratowniczych.
Ukończyłem technikum budowlane, ponieważ od dziecka chciałem zostać architektem lub budowlańcem. W klasie maturalnej jednak pojawiła się u mnie myśl o powołaniu do kapłaństwa, która koniec końców przeważyła. Zaraz po zdanej maturze złożyłem dokumenty do seminarium i rozpocząłem formację do kapłaństwa. Na pierwszym roku studiów w seminarium nie mogąc dalej realizować swoich zainteresowań odkryłem swoje nowe pasje. Pokochałem Pismo Święte, które zapragnąłem poznawać w oryginale, dlatego rozpocząłem naukę języka hebrajskiego, którą kontynuowałem także w następnych latach. Od pierwszego roku także uczę się języka migowego i angażuje się w duszpasterstwo osób niesłyszących, by móc już niedługo odprawić dla nich Mszę Świętą, wyspowiadać czy po prostu porozmawiać z nimi o wierze.
Obecnie jestem studentem 6 roku w seminarium w Płocku i w najbliższych miesiącach skończę formację oraz otrzymam święcenia kapłańskie.

Witamy ks. diakona Wiktora w naszej parafii, życzymy owocnej praktyki i aby dobrze czuł się w naszej wspólnocie.