Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 7 kwietnia 2024

1. Dziś druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Ofiary składane dziś na tace przeznaczone są na Caritas Diecezji.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne o 11.30 podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy Akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu oraz na procesję eucharystyczną proszę asystę procesyjną.
3. Dzisiaj w niedzielę dzieci składają przed ołtarzem skarbonki jałmużny wielkopostnej.
4. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. Deklaracje Duchowej Adopcji są na stoliku za ławkami i w zakrystii.
5. W poniedziałek, 8 kwietnia o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.
6. W środę 10 kwietnia o godz. 18.45 spotkanie lektorów Słowa Bożego. Zapraszamy.
7. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.
8. Za tydzień w niedzielę 14 kwietnia o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunia Świętą.
9. Ksiądz Diakon organizuje wyjazd do Seminarium w Płocku na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez kleryków. Zaplanowane jest także zwiedzanie ogrodu oraz gmachu Seminarium. Gwarantujemy mile spędzony czas. Termin wyjazdu to 18 kwietnia. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
10. Jest organizowana pielgrzymka do Niepokalanowa 27 kwietnia bliższe informacje na plakacie.
11. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
12. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.
13. Wiele osób pyta w kancelarii o sprawę cmentarza parafialnego czy coś się zmieniło. Sytuacja cmentarz jest trudna, gdyż nowe prawo o cmentarzach nie zostało uchwalone przez Sejm. Dodatkowo potęgują ją pisma, zawiadomienia, na Policję, czy do Sanepidu, w których to mieszkańcy bezpośrednio sąsiadujący z nekropolią domagają się wprost zakazu pochówków i w efekcie zamknięcia całego cmentarza nie tylko strefy zakazanej. W tej chwili toczy się sprawa w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym o zamknięcie całego cmentarza. Parafia jako zarządca cmentarza od samego początku podejmuję wszelkie możliwe starania aby nie dopuścić do sytuacji krytycznej. Parafia przestrzega i stosuje się do wszystkich zaleceń wymaganych przez Sanepid, czy Sąd, aby cmentarz nadal mógł służyć do pochówków nie tylko parafianom ale całej społeczności Płońska. Niestety obawiam się, że może to być niewystarczające.