Tel. : 502 695 496 parafiamichalplonsk@gmail.com
Kancelaria pararafialna pon. pt. 9.00-10.00 i 16.00-17.45, wt. czw. 16.00-17.45.Sobota g. 8.00-9.00.

III Niedziela Wielkanocna – 14 kwietnia 2024

1. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu. Po zakończonej Mszy św. lektorzy przy wyjściach będą rozdawać karteczki z fragmentami Pisma Świętego. Proszę się częstować.
2. Z racji tygodnia biblijnego od poniedziałku do soboty po Mszy św. wieczorem będziemy wspólnie czytać Dzieje Apostolskie. Zapraszam do słuchania i rozważania Słowa Bożego. Osoby pragnące włączyć się w czytanie zapraszam do zakrystii.
3. Dziś o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przed I Komunia Świętą.
4. Dziś młodzież z KSM po mszy o godz. 16.00 zaprasza na koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach złożonych na ołtarzu św. Stanisława Kostki
5. Dzisiaj w niedzielę dzieci składają przed ołtarzem skarbonki jałmużny wielkopostnej.
6. Od dziś w każdą niedzielę między mszami o godz. 10.00, a 11.30 w naszej parafii obok pomieszczenia Stowarzyszenia „Idziemy na spacer” będzie działać kawiarenka. Zapraszamy na wspólną kawę, herbatę, ciasto i spotkania.
7. W piątek, 19 kwietnia o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa, proszę składać intencje na ołtarzu św. Józefa.
8. W niedzielę za tydzień o godz. 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych.
9. W niedzielę za tydzień o godz. 16.00 spotkanie dla bierzmowanych – 1 rok formacji.
10. Widzimy rusztowania w kościele, od poniedziałku będą prace renowacyjne empory, chóru muzycznego.
11. W następną niedzielę trzecią miesiąca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na renowację chóru.
12. Serdecznie zapraszamy 24 kwietnia na godz. 18.45 na spotkanie rodziców, którzy chcieliby się zaangażować w działalność na rzecz wsparcia kompetencji rodzicielskich i wychowywania dzieci oraz wzmacniania więzi małżeńskich, oraz tych rodziców, którzy chcą coś zrobić dla swoich dzieci i mają inicjatywę, pomysły, są kreatywni. Jestem otwarty na wszelkie projekty.
13. Ksiądz Diakon organizuje wyjazd do Seminarium w Płocku na comiesięczną adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez kleryków. Zaplanowane jest także zwiedzanie ogrodu oraz gmachu Seminarium. Gwarantujemy mile spędzony czas. Termin wyjazdu to 18 kwietnia. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.
14. Zapraszamy na wyjazd 27 kwietnia do Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz wizytę w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Informacje i zapisy u ks. Michała.
15. Jest organizowana pielgrzymka do Niepokalanowa 27 kwietnia, bliższe informacje na plakacie.
16. W dniach od 31 maja do 2 czerwca nasza parafia organizuje pielgrzymkę na Litwę. Odwiedzimy m.in. Wilno, Troki i Kowno. A w drodze powrotnej Sokółkę. Koszt pielgrzymki to 990 zł + 40 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.
17. Jest do nabycia tygodnik katolicki Gość Niedzielny, nasz tygodnik Michał.